معاون وزیر بهداشت؛

مردم رسالت مهمی در کاهش شیوع کرونا دارند/ نگران سفرهای غیرضروری به شمال کشور هستیم

1399/06/07 - 10:05 - کد خبر: 25966 نسخه چاپی

نصر: معاون بهداشت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با بررسی‌های علمی دریافته‌ایم که با افزایش رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط مردم، شاهد کاهش شیوع کرونا می‌شویم و این موضوع رسالت مهم مردم در کاهش شیوع این ویروس را برجسته کرده است.

به گزارش نصر، علیرضا رئیسی در جلسه استانی ستاد کرونا در بوشهر گفت: زمانی که حضور مردم در محافل و اجتماعات بدون رعایت پروتکل‌های بهداشتی بیشتر می‌شود، بیماری کرونا افزایش می‌یابد که این موضوع نشان از ارتباط مستقیم افزایش میزان بیماری با جدی نگرفتن هشدارهای بهداشتی دارد.
وی با تقدیر از متولیان حوزه سلامت استان بوشهر افزود: هرچند وضعیت کرونایی استان بوشهر در حال حاضر تا شرایط عادی فاصله دارد، اما این استان در مقایسه با دیگر استان‌ها در زمان شیوع کرونا وضعیت مطلوب‌تری دارد.
رئیسی بابیان اینکه استان بوشهر در سه ماه نخست شیوع بیماری کرونا در وضعیت سفید قرار داشت، گفت: شروع نقطه اوج این بیماری در استان بوشهر از اواسط خرداد آغاز شد اما با همت مدافعان سلامت، همراهی مردم و مسئولان استان، امید می‌رود این وضعیت بهبود یابد.
وی با اشاره به حضور تیم تخصصی معاونت بهداشت وزارت بهداشت در استان بوشهر برای بازدید از تمام بیمارستان‌ها و آزمایشگاه‌های این استان، ادامه داد: وضعیت بیماران بستری در بخش‌های ویژه در کل کشور از جمله موضوعاتی است که همواره مورد توجه و پایش ستاد ملی کرونا قرار دارد و خوشبختانه استان بوشهر در این زمینه آمار مطلوبی دارد.
معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ادامه تصریح کرد: خدمات سازمان تبلیغات اسلامی در عرصه مقابله با کرونا و همراهی با مدافعان سلامت ستودنی است.
رئیسی خاطرنشان کرد: از ابتدای شیوع کرونا رعایت پروتکل‌های بهداشتی در نماز جمعه‌ها مورد توجه قرار گرفت و برای برگزاری ایام عزاداری سالار دشت کربلا نیز هیأت‌های مذهبی همراهی خوبی با ستاد ملی مقابله با کرونا دارند که جای قدردانی دارد.
وی تاکید کرد: با همراهی مردم در هفته‌های آینده روند ورودی بیماران کرونایی به بیمارستان‌ها اندکی کاهش خواهد یافت اما نگران سفرهای غیرضروری به شمال کشور هستیم که ممکن است این روند را تحت تأثیر قرار دهد.
رئیسی با بیان اینکه نگرانی‌هایی در رابطه با افزایش سفرها وجود دارد، افزود: با بررسی انجام‌شده، مسافرت‌ها به شمال افزایش یافته و روز گذشته جاده شمال پرترافیک بود؛ این در حالی است که مازندران یکی از کانون‌های آلوده در انتشار کرونا است که پس از برگشت مسافران به تهران مرکز پخش ویروس به سراسر کشور می‌شوند.
معاون بهداشت وزیر بهداشت در ادامه صحبت‌های خود در ستاد کرونای استان بوشهر، از مسئولان دستگاه‌های اجرایی استان و صداوسیما تقدیر کرد و گفت: استان بوشهر برای مقابله با کرونا نیازمند برنامه‌ریزی ویژه‌ای برای همراهی همه بیمارستان‌های غیر تابع دانشگاه علوم پزشکی است و همکاری بیمارستان‌های تأمین اجتماعی، نظامی، نفت و غیردولتی برای رسیدگی به بیماران کرونا ضروری است.
رئیسی با اشاره به تأمین دستگاه اکسیژن‌ساز برای بیمارستان‌های استان بوشهر خاطرنشان کرد: افزایش تهویه مطلوب در مراکز درمانی، افزایش کیت‌های آزمایشگاهی و توسعه بخش اورژانس و سی‌تی اسکن بیمارستان گنجی برازجان ازجمله مواردی است که سرعت بیشتری صورت خواهد گرفت.
بر اساس این گزارش، معاون بهداشت وزیر بهداشت، درمانی و آموزش پزشکی کشور صبح پنجشنبه (۶ شهریور) به همراه هیأتی از مدیران معاونت بهداشت به‌منظور بررسی روند مقابله با ویروس کرونا از استان بوشهر بازدید به عمل آورد.
انتهای پیام/
مردم رسالت مهمی در کاهش شیوع کرونا دارند/ نگران سفرهای غیرضروری به شمال کشور هستیم خبرگزاری ایسنا


نظرها بسته شده اند

نمایش 0 نظر

پژوهشیار