مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس خبر داد:

واگذاری ۷۰ هکتار زمین به فارغ التحصیلان کشاورزی در ارس

1399/06/06 - 16:14 - کد خبر: 25948 نسخه چاپی

نصر: مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس از واگذاری ۷۰ هکتار زمین در فاز اول به فارغ التحصیلان بومی کشاورزی و دامداران ارس خبر داد.

به گزارش نصر، به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، محسن نریمان در حاشیه آئین افتتاح پروژه‌های سرمایه گذاری ارس که با حضور مرتضی بانک مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد کشور برگزار شد، هدف از واگذاری این اراضی را ایفای نقش فارغ التحصیلان کشاورزی در زمینه تولید محصولات استاندارد و صادراتی، استفاده بهینه از منابع آب و خاک و ایجاد اشتغال پایدار در ارس عنوان کرد.
وی با بیان اینکه برای جذب اعتبار و تحقق این طرح پیگیری‌های مستمر انجام شد، افزود: در فاز اول این طرح ۷۰ هکتار زمین با اعتباری بالغ بر ۷۰ میلیارد ریال به سیستم‌های نوین آبیاری مجهز شده و به فارغ التحصیلان بومی و دامدارارن ارس اختصاص داده شده است.
نریمان بهره مندی از صاحب نظران و متخصصین حوزه کشاورزی در اجرای پروژه‌های توسعه‌ای را مهم دانست و گفت: این اراضی طبق هدف گذاری‌های صورت گرفته و با گزینش فارغ التحصیلان بیکار و بومی، ابتدا بصورت یکسال اجاره و سپس در صورت اجرای طرح و سنجش میزان پیشرفت کار، بصورت قطعی و در قالب شرکت دانش آموختگان خوشنام ارس واگذار خواهد شد.
وی اظهار کرد: یکی از اهداف سازمان منطقه آزاد ارس بهره گیری از ظرفیت‌های موجود برای ایجاد اشتغال است تا ضمن بهره برداری بهینه از سرمایه‌های آب و خاک ارس و بکارگیری متخصصین، شاهد توسعه فعالیت‌ها و تولید و صادرات محصولات کشاورزی در ارس باشیم.
انتهای پیام/
واگذاری ۷۰ هکتار زمین به فارغ التحصیلان کشاورزی در ارس خبرگزاری مهر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار