خبر/

هفت واحد صنعتی کشاورزی و گردشگری در منطقه آزاد ارس افتتاح شد

1399/06/06 - 13:40 - کد خبر: 25931 نسخه چاپی

نصر: هفت واحد صنعتی کشاورزی و گردشگری با اعتبار هزینه شده و سرمایه در گردش سالانه ۶ هزار و 512 میلیارد ریال و اشتغالزایی 230 نفر با حضور مشاور رییس جمهوری و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور در منطقه آزاد ارس افتتاح شد.

به گزارش نصر، همزمان با هفته دولت  با اعتباری بالغ بر 6 هزار و 512 میلیارد ریال و اشتغالزایی 230 نفر، هفت پروژه  از 310 پروژه مناطق آزاد کشور که مقرر است تاسال 1400 در این مناطق به بهره‌برداری برسند با حضور مرتضی بانک مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد کشور در منطقه آزاد ارس افتتاح شد.

در بخش صنایع سنگین و پتروشیمی افتتاح پالایشگاه بهین تقطیر ارس در فاز اول با سرمایه در گردش یک هزار و 379 میلیارد و 610 میلیون ریال و سرمایه گذاری 340 میلیارد ریال، ظرفیت تولید سالانه 200 هزار تن انواع فراورده های نفتی مانند بنزین و گازوئیل که  برای 50 نفر بطور مستقیم شغل ایجاد کرده است و در فاز اول سالانه 90 هزار تن قیر بر پایه نفتی تولید می کند.

در بخش صنایع چوبی، افتتاح کارخانه آسیاپاندا چوب ارس تولید کننده تخته چندلایه با روشک فنولیت با حدود 1.5 میلون دلار سرمایه گذاری و ظرفیت تولید سالانه 315 هزار مترمربع و اشتغالزایی 50 نفر که توسط سرمایه گذار چینی انجام شده است.

در حوزه کشاورزی واحد کشت و صنعت مروارید ارس با سرمایه گذاری 30 میلیارد ریالی و ظرفیت تولید سالانه 250 تن محصولات گلخانه ای و میزان اشتغالزایی 9 نفر، واحد گلخانه ای ساقه زرین ارس با 23 میلیارد ریال هزینه و تولید سالانه 250 تن گوجه فرنگی و ایجاد شغل برای 14 نفر افتتاح شد.

در حوزه صنایع پوشاک، شرکت نگاران ترک دوخت ارس با اشتغالزایی برای 80 نفر و یک میلیون دلار سرمایه ثابت، سه هزار و 364 میلیارد ریال سرمایه در گردش و تولید سالانه بیش از دو میلیون و پانصد هزار عدد انواع پوشاک زنانه و مردانه و همچنین شرکت پاشادوخت ارس با 100 میلیارد ریال سرمایه ثابت و بیش از یک هزار و 162 میلیارد ریال سرمایه در گردش و میزان اشتغالزایی 50 نفری در منطقه آزاد ارس افتتاح شد.

هفتمین طرحی که با حضور مرتضی بانک مشاور رئیس جمهور و دبیرشورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در منطقه آزاد ارس افتتاح شد موزه حمام تاریخی  جلفا (بانک موزه کورا ارس) بود که با سرمایه گذاری 12 میلیارد ریالی سازمان منطقه آزاد ارس جهت مرمت و بازسازی این بنای تاریخی دوران قاجار و 2 میلیارد ریالی بخش خصوصی افتتاح شد. با افتتاح این کافه موزه برای 5 نفر اشتغالزایی ایجاد شده است.

گفتنی است 310 پروژه در حوزه‌های تجاری، صنعتی، کشاورزی و گردشگری تاسال 1400 در دستور کار مناطق آزاد قرار دارد که با بهره برداری در مناطق آزاد کشور موجب اشتغالزایی برای بیش از 93 هزار نفر خواهد شد.
انتهای پیام/
هفت واحد صنعتی کشاورزی و گردشگری در منطقه آزاد ارس افتتاح شد نصر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار