استاندار آذربایجان شرقی؛

امنیت پایدار، مهم‌ترین دستاورد آذربایجان شرقی است

1399/06/04 - 16:16 - کد خبر: 25812 نسخه چاپی

نصر: استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه امنیت پایدار، مهم‌ترین دستاورد استان است، گفت: پیش‌شرط همه فعالیت‌های عمرانی و اقتصادی در استان، امنیتی است که در سایه تلاش‌های شبانه‌روزی نیروی انتظامی و سایر دستگاه‌های امنیتی به دست آمده است.

به گزارش نصر، محمدرضا پورمحمدی در دیدار فرماندهان یگان‌های مختلف نیروی انتظامی آذربایجان شرقی، اظهار کرد: در دو سال گذشته حوادث و بحران‌های مختلفی را پشت سر گذاشتیم، اما هیچ‌گاه استان از حالت امن خود خارج نشد و عملکرد نیروی انتظامی و پلیس در این حوادث، مثال‌زدنی بود.
وی با اشاره به این‌که امنیت آذربایجان، دشمنان امنیت کشور را نگران کرده است، افزود: به‌رغم تلاش‌های دشمن برای برهم زدن امنیت کشور و استان، حضور اثرگذار نیروی انتظامی در همه عرصه‌ها به کمک ما آمده و تاکنون هیچ مشکل امنیتی در استان نداشته‌ایم.
استاندارآذربایجان شرقی با اشاره به این‌که هیچ عرصه‌ای نیست که پلیس در آن حضور نداشته باشد، گفت: یکی از عوامل دستاوردهای اقتصادی مانند کاهش نرخ بیکاری، امنیت فضای سرمایه‌گذاری است که نتیجه تلاش دستگاه‌های دخیل در امر نظم و امنیت است.
وی همچنین از همکاری نیروی انتظامی با ستاد مقابله با کرونا قدردانی کرد و با اشاره به مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا برای ایام محرم، بیان کرد: نظارت بر رعایت این مصوبات، پیچیدگی و ظرافت خاصی دارد و خوشبختانه نیروی انتظامی با سعه صدر در این عرصه عمل کرده و مردم و هیأت‌های عزاداری هم همراهی خوبی داشته‌اند.
فرمانده نیروی انتظامی آذربایجان شرقی هم در این دیدار با تبریک هفته دولت و قدردانی از تلاش‌های خادمان مردم در دستگاه‌های اجرایی استان، گفت: بخش عمده‌ای از خدمات دولت به مردم، بر عهده پلیس است و نیروی انتظامی همواره پشتیبان دستگاه‌های اجرایی در عرصه نظم و امنیت بوده است.
سردار حسین عبدی با اشاره به تلاش‌های دشمنان برای ایجاد التهاب و ناامنی در کشور، گفت: آذربایجان شرقی یکی از استان‌های هدف دشمنان برای ایجاد بحران‌های مختلف است، با این وجود به برکت فعالیت تمام دستگاه‌های امنیتی، انتظامی و اطلاعاتی و همکاری سایر دستگاه‌ها، امروز یکی از پایدارترین و باثبات‌ترین استان‌ها از نظر امنیتی به شمار می‌رود.
به نقل از روابط عمومی استانداری آذربایجان شرقی، وی افزود: تراکم جمعیت در آذربایجان شرقی، دو برابر میانگین کشوری است، اما میزان جرایم به‌ویژه جرایم خشن در این استان پایین‌تر از متوسط کشور بوده و نیروی انتظامی استان در راستای تقویت امنیت پایدار، برخورد جدی با اراذل و اوباش را جزو اولویت‌های خود قرار داده است.
انتهای پیام/
امنیت پایدار، مهم‌ترین دستاورد آذربایجان شرقی است خبرگزاری ایسنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار