مدیر شیلات و امور آبزیان سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی:

صنعت نوپای پرورش "گیاهان آبزی" یک فرصت شغلی بسیار خوب است

1399/06/03 - 16:50 - کد خبر: 25749 نسخه چاپی

نصر: مدیر شیلات و امور آبزیان سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی با اشاره به صنعت نوپای کشت گیاهان آبزی، گفت: این یک فرصت شغلی بسیار خوب برای فارغ‌التحصیلان کشاورزی، گلخانه داران و علاقه مندان یوده و توسعه کشت این گیاهان حتی در گلخانه‌های کوچک مقیاس نیز می‌تواند انجام شود.

به گزارش نصر،قاسم جعفروند در بازدید از نمایشگاه گل و گیاه در شهرستان مرند، گفت: با توجه به شرایط و اقلیم موجود در استان و گلخانههای موجود، بسیاری از گونه‌های گیاهان آبزی را میتوان به عنوان گیاهان آبزی آکواریومی کشت در سطح کشور وجهان معرفی کرد. 
وی افزود: افرادی که ماهیان زینتی پرورش می‌دهند نیز می‌توانند توسط شیلات با این صنعت جدید آشنا و در حد توان تسهیلات مالی نیز به آنان پرداخت شود.


 
وی گفت: به‌دلیل ارزآوری بالا مدت‌ها است که توسعه کشت گیاهان آبزی در دستور کار سازمان جهاد کشاورزی استان قرار گرفته است.
جعفر وند در مورد شرایط صدور پروانه برای فعالیت تکثیر و پرورش گیاهان آبزی، تشریح کرد: حداقل مکان برای این کار ۲۰۰ متر مربع که ۲۰ درصد فضای آن برای مکان آزمایشگاه، قرنطینه و ۲۰ درصد برای فضای عمومی و محوطه اختصاص یافته و در فضای باقی مانده نیز میتوان با ایجاد حوضچه و آکواریوم به صورت سیستم متراکم و سیستم معمولی به تولید پرداخت.


 
وی گفت: در فضای ۴۰ متر مربع و با توجه به توجیه اقتصادی بالای این کشت، امیدواریم بتوانیم در قالب تنوع محصول و گسترش گلخانه‌ها گام برداریم.
به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی، وی تأکید کرد: با توجه به این‌که متقاضیان زیادی در این زمینه داریم و فرصت شغلی خوبی در این حوزه وجود دارد، امیدواریم در آینده بتوانیم با ترویج این نوع تولید شاهد رونق تولید در حوزه گلخانه‌ها باشیم و یک فرصت شغلی جدیدی را به متقاضیان احداث گلخانه معرفی کنیم.
انتهای پیام/
صنعت نوپای پرورش خبرگزاری ایسنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار