رئیس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی خبر داد:

آمادگی کامل برای برگزاری مرحله دوم انتخابات مجلس در حوزه انتخابیه میانه/ رعایت قانون و حفظ سلامت مردم، دو اصل مهم در انتخابات 21 شهریور

1399/06/02 - 16:30 - کد خبر: 25684 نسخه چاپی

نصر: رئیس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی با اشاره به برگزاری دومین مرحله از انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در 21 شهریور، گفت: تمهیدات لازم برای برگزاری این انتخابات در حوزه انتخابیه میانه انجام شده و هیچ مشکل خاصی در این زمینه احساس نمی‌شود.

به گزارش نصر، علیار راستگو در جلسه مشترک ستاد انتخابات و هیأت نظارت بر انتخابات استان، ضمن تبریک هفته دولت و قدردانی از دست‌اندرکاران برگزاری انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه‌های انتخابیه استان، اظهار داشت: مرحله دوم این انتخابات در شرایط خاصی برگزار می‌شود که می‌تواند تجربه‌ای برای انتخابات سال آینده باشد.
وی افزود: در این انتخابات، علاوه بر رعایت قانون و اصل بی‌طرفی از سوی مجریان و ناظران انتخابات، سلامت مردم نیز باید مورد توجه قرار گیرد و بر این اساس دستورالعمل‌های خاصی از سوی ستاد انتخابات کشور پیش‌بینی شده است.
رئیس ستاد انتخابات استان با بیان اینکه فرایند مرحله دوم انتخابات مجلس دقیقاً همانند مرحله اول است، گفت: مجریان و ناظران انتخابات باید با تعامل و همکاری، زمینه حضور حداکثری مردم حوزه انتخابیه میانه را در پای صندوق‌های رأی فراهم کنند.
وی با بیان اینکه تعداد و محل شعب اخذ رأی، همانند مرحله اول است و طبق قانون قابل تغییر نیست، افزود: مسئولان شعب بویژه شعبه‌هایی که مراجعات بیشتری خواهند داشت، برای حفظ فاصله‌گذاری و رعایت پروتکل‌های بهداشتی، ترتیبی دهند که شاهد کمترین ازدحام و تجمع در پای صندوق‌های رأی باشیم.
راستگو اضافه کرد: توزیع اقلام بهداشتی، نظارت بر رعایت موازین بهداشتی از سوی مراجعان و تسریع در انجام فرایند اخذ رأی از جمله اقدامات مهمی است که باید مورد توجه مجریان انتخابات قرار گیرد.
رئیس ستاد انتخابات استان همچنین با اشاره به آغاز تبلیغات مرحله دوم انتخابات مجلس یازدهم از روز پنج‌شنبه 13 شهریور، از نامزدها و هواداران آنها خواست تا ضمن ایجاد شور انتخاباتی، به موازین بهداشتی و جلوگیری از شکل‌گیری تجمع در محل ستادهای تبلیغاتی توجه کرده و حدالامکان از ظرفیت فضای مجازی و رسانه‌ها برای تبلیغات استفاده کنند.
رئیس هیأت نظارت بر انتخابات آذربایجان شرقی هم در این جلسه رعایت قانون و حفظ سلامت مردم را دو اصل مهم در برگزاری مرحله دوم انتخابات مجلس برشمرد و گفت: شرایط خاص فعلی نباید بهانه‌ای برای نادیده گرفتن مواد قانونی باشد.
صمد عزیزی با اشاره به اینکه تنها افرادی که در مرحله اول انتخابات در حوزه انتخابیه میانه رأی داده‌اند یا اصلاً در انتخابات شرکت نکرده‌اند، می‌توانند در مرحله دوم شرکت کنند، افزود: بر این اساس، میزان مراجعه افراد به شعب اخذ رأی قابل پیش‌بینی است و مسئولان شعب باید تمهیدات لازم برای رعایت موازین بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی را اتخاذ کنند.
وی افزود: تبلیغات، حق نامزدهای انتخابات است و در عین حال که باید فضا برای حضور حداکثری مردم در پای صندوق‌های رأی فراهم شود، حفظ سلامت مردم نیز باید مورد توجه نامزدها و هواداران آنها قرار گیرد.
عزیزی همچنین بر تعامل هیأت‌های اجرایی و نظارت بر انتخابات تأکید و ابراز امیدواری کرد نتیجه این تعامل، برگزاری انتخاباتی سالم و قانون‌مند باشد.
فرماندار و رئیس ستاد انتخابات شهرستان میانه هم در ارتباط تصویری با این جلسه، گزارشی از اقدامات انجام‌شده برای برگزاری مرحله دوم انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در این شهرستان ارائه کرد.
محمدرضا مشایخی با بیان اینکه اعضای شعب اخذ رأی مشخص شده و طبق مجوز قانون، شعب با حداقل اعضا تشکیل می‌شود، افزود: همه دستگاه‌های شهرستان برای برگزاری این انتخابات آماده هستند و مشکل خاصی پیش‌بینی نمی‌شود.
اعضای ستاد انتخابات استان نیز در این جلسه دیدگاه‌های خود را درخصوص برگزاری مرحله دوم انتخابات مجلس در حوزه انتخابیه میانه بیان کردند.
گفتنی است مرحله دوم انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، روز جمعه 21 شهریور همزمان با 10 حوزه انتخابیه دیگر در حوزه انتخابیه میانه نیز برگزار می‌شود و با برگزاری این انتخابات، تکلیف تنها کرسی باقی‌مانده استان آذربایجان شرقی در مجلس مشخص خواهد شد.
انتهای پیام/
آمادگی کامل برای برگزاری مرحله دوم انتخابات مجلس در حوزه انتخابیه میانه/ رعایت قانون و حفظ سلامت مردم، دو اصل مهم در انتخابات 21 شهریور خبرگزاری فارس

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار