مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان شرقی خبر داد:

بهره‌برداری از ۱۳ پروژه میراث فرهنگی در هفته دولت

1399/05/29 - 11:32 - کد خبر: 25449 نسخه چاپی

نصر: مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان شرقی از بهره‌برداری ۱۳ پروژه میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان در هفته دولت خبر داد.

به گزارش نصر، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان شرقی، افزود: از میان ۱۳ پروژه آماده بهره‌برداری ۱۲ پروژه متعلق به حوزه گردشگری شامل بهره‌برداری از مجتمع چندمنظوره هلیا، سرای مرمت‌شده ایکی قاپیلی بازار جهانی و هتل بوتیک ارسی تبریز، پروژه‌های مرمت برج مقبره‌ها و زیرساخت‌های گردشگری کمپ حماملو ورزقان، مجتمع بین‌راهی هوراند، مرکز اطلاع‌رسانی گردشگری ملکان، مجتمع گردشگری جلفا، یادمان مقبره خلیل خان گلین قیه مرند و سمن سرای مراغه است، همچنین پروژه دیگر نیز متعلق به بهره‌برداری از مجتمع آموزشی و تولیدی زیراندازهای عشایری کاظم نیا در حوزه صنایع‌دستی است.
او در ادامه به تشریح چهار پروژه شاخص از میان ۱۳ پروژه سرمایه‌گذاری استان پرداخت و گفت: مجتمع آموزشی و تولیدی زیراندازهای عشایری کاظم نیا با حجم سرمایه‌گذاری بالغ‌بر ۷ میلیارد تومان، علاوه بر حفظ و ترویج هنر زیراندازبافی به تولید انبوه زیراندازهای پشمی و ابریشمی مختص عشایر مناطق ارسباران می‌پردازد.
حمزه زاده همچنین حجم سرمایه‌گذاری در هتل بوتیک ارسی تبریز را نیز بالغ‌بر ۳۰ میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: همچنین بخش پارک آبی مجتمع چندمنظوره هلیا نیز با حجم سرمایه‌گذاری ۳۵۷ میلیارد و ۶۱۵ میلیون تومان در هفته دولت مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان شرقی در ادامه به بهره‌برداری کامل از سرای مرمت‌شده ایکی قاپیلی بازار تاریخی تبریز اشاره کرد و گفت: به دنبال آتش‌سوزی سرای ایکی قاپیلی در اردیبهشت‌ماه سال ۹۸، مرمت این بنا با حجم سرمایه‌گذاری بالغ‌بر ۵ میلیارد تومان با مشارکت اصناف به‌صورت کامل انجام شد که در هفته دولت شاهد بهره‌برداری کامل از این سرای تاریخی خواهیم بود.
حمزه زاده در خاتمه به میزان اشتغال‌زایی در پروژه‌های مذکور اشاره کرد و گفت: در این ۱۳ پروژه میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان شرقی برای ۵۱۰ نفر به‌صورت مستقیم فرصت شغلی ایجاد شده است.
انتهای پیام/
بهره‌برداری از ۱۳ پروژه میراث فرهنگی در هفته دولت نصر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار