سخنگوی وزارت بهداشت؛

کرونا جان ۱۶۵ نفر دیگر را در ایران گرفت

1399/05/27 - 14:50 - کد خبر: 25338 نسخه چاپی

نصر: سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون ۳۴۵ هزار و ۴۵۰ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و با فوت ۱۶۵ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جان‌باختگان این بیماری به ۱۹ هزار و ۸۰۴ نفر رسید.

به گزارش نصر، سیما سادات لاری روز دوشنبه درباره آخرین آمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در کشور و موارد فوت ناشی از این ویروس افزود: در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز (۲۷مرداد ۱۳۹۹) و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۲۴۷ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که هزار و ۲۵۵ مورد بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۳۴۵ هزار و ۴۵۰ رسید.
وی ادامه داد: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۶۵ بیمار کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جانباختگان این بیماری تاکنون به ۱۹ هزار و ۸۰۴ نفر رسید.
سخنگوی وزارت بهداشت گفت: خوشبختانه تاکنون ۲۹۹ هزار و ۱۵۷ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند. همچنین ۳۷۷۳ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند و تاکنون دو میلیون و ۸۸۷ هزار و ۹۳۸ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.
سخنگوی وزارت بهداشت با اعلام اینکه ۲۶ استان در وضعیت قرمز یا هشدار کرونا هستند، افزود: استانهای مازندران، تهران، قم، گلستان، خراسان شمالی، اردبیل، اصفهان، البرز، خراسان رضوی، کرمان، سمنان، آذربایجان شرقی، مرکزی، یزد و گیلان در وضعیت قرمز قرار دارند. همچنین استانهای فارس، ایلام، لرستان، هرمزگان، زنجان، قزوین، آذربایجان غربی، بوشهر، همدان، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویر احمد هم در وضعیت هشدار قرار دارند.
وی گفت: استان کرمان از جمله استانهایی است که اکنون در شرایط قرمز است. این استان در اوایل شیوع کرونا از اسنفند پارسال تا اواسط خرداد امسال شاهد خیز ضعیف موارد ابتلا و بستری این بیماری بود اما از اواسط خرداد موارد ابتلا و بستری روزانه روند صعودی پیدا کرد و از اواسط تیر تا ا واسط مرداد به اوج خود رسید و البته طی چند روز گذشته اندکی از موارد ابتلا و بستری این بیماری در استان کرمان کاسته شده است اما هنوز شرایط این اپیدمی در استان کرمان حساس، ناپایدار و نگران کننده است.
لاری ادامه داد: هم اکنون ۱۱ شهرستان استان کرمان از جمله بردسیر، بم، رفسنجان، کرمان، منوجان در وضعیت قرمز هستند و 7 شهرستان از جمله جیرفت، راور، شهربابک و کهنوج نیز در وضعیت هشدار هستند. میانگین استفاده از ماسک در این استان ۸۱ درصد است. بیشترین میزان استفاده از ماسک در این استان در بانک ها و ادارات دولتی و کمترین آن در وسایل نقلیه عمومی است. میزان رعایت پروتکل های  بهداشتی کرونا در اصناف و اماکن عمومی  استان کرمان ۸۶ درصد است.
وی گفت: از ۱۵ مرداد تاکنون ۸۰ مورد از مراکز صنفی و اماکن عمومی متخلف از پروتکل بهداشتی کرواپنا به مراجع قضایی معرفی شده اند و ۷۲ مورد از این مراکز متخلف پلمپ شده اند. امیدواریم با همکاری مردم در استان کرمان و سراسر کشور و رعایت اصول سه گانه پروتکل های بهداشتی شامل رعایت فاصله گذاری ۱.۵ تا دو متری، استفاده از ماسک و شستن دست ها، زنجیره انتقال ویروس کرونا را شکست دهیم.
انتهای پیام/
کرونا جان ۱۶۵ نفر دیگر را در ایران گرفت خبرگزاری ایرنا


نظرها بسته شده اند

نمایش 0 نظر

پژوهشیار