وزیر دفاع؛

با هر تهدیدی برخورد می‌کنیم/ استراتژی ما دفاع فعال است

1399/05/26 - 10:31 - کد خبر: 25221 نسخه چاپی

نصر: وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: رویکرد جمهوری اسلامی ایران بازدارندگی فعال است و با هر تهدیدی برخورد می‌کنیم و همانگونه که با تروریست‌ها برخورد کردیم، استراتژی ما دفاع فعال است.

به گزارش نصر، امیر سرتیپ «امیر حاتمی» صبح روز یکشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه که به مناسبت ۳۱ مرداد روز صنعت دفاعی برگزار شد با تبریک سال روز صنعت دفاعی اظهار داشت: صنعت دفاعی درحقیقت پشتوانه و عمق راهبردی کشور و عرصه علم و فناوری پشتوانه برای صنعت دفاعی کشور است.
وی افزود: هرچه ما در صنعت دفاعی داریم مدیون هدایت‌ها و رهنمودهای مقام معظم رهبری است و پیشرفت‌های منظم امروز نتیجه این رهنمودها است.
امیر حاتمی با بیان اینکه با تحولات عمیق، سریع در نظام بین‌الملل و منطقه مواجه هستیم، گفت: این تحولات به حدی است که ما را با محیط کاملا سیال مواجه میکند که نامگذاری‌های مختلفی از این تحولات شده است یکی از با ‌مسمی‌ترین نام‌ها نامی است که رهبری با عنوان «دوره گذر» از آن یاد کردند که به همین ترتیب است اگر کسی از تحولات جا بماند ممکن است به طور طولانی روی کشور و نظام او آثار ماندگار داشته باشد.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان این که رسانه‌ها در این شرایط سیال نقش ویژه‌ای را ایفا می‌کنند، افزود: نقشی که از یک طرف و رسانه‌های دشمن این کار را می‌کند و تلاش می‌کنند روی افکار عمومی تاثیر بگذارند؛ این تاثیر در حدی است که گاهی دشمن را به جای دوست می‌نشانند و گاهی ضرر را به‌جای نفع می نشانند.
وی افزود: رسانه‌های دشمن و تلاش می‌کنند روی افکار و اندیشه‌های تصمیم‌گیران و نخبگان اثر بگذارد و به آن آسیب بزنند، اما در مقابل رسانه‌های خودی به عنوان خط مقدم وجود دارند که تلاش می‌کنند برای مردم روشن کنند که واقعیت‌ها چیست؛ که موضوع جدی است.
 امیر حاتمی با اشاره به اتفاقاتی در منطقه تصریح کرد:آن روز که در سوریه و بعد عراق اتفاقاتی رخ داد، این رسانه‌ها و پشتوانه رسانه‌ای استکبار به گونه ای وانمود کردند که تروریست‌هایی که به منطقه آمده‌اند و تروریست‌های خشنی که از اقصی نقاط عالم جمع کرده بودند گویی برای نجات بشریت ومردم، منطقه آمدند اما به مرور مشخص شد چه برنامه خصمانه‌ای را برای منطقه ما طرح‌ریزی کرده بودند؛ در این روشنگری رسانه‌های آزاد و مستقل و رسانه های جمهوری اسلامی ایران نقش مهمی ایفا کردند البته نقش مهم تر را رزمندگان و شهدای عزیز ما ایفا کردند.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح بیان کرد: در حادثه لبنان نیز توقع این است که مشکلات مردم را منعکس کنند همان کاری که ایران کرد، اما می بینیم که دشمنان به دنبال سو استفاده از این حوادث هستند، اما رسانه ها این توطئه های استکبار را نقش بر آب می کنند.
وی ادامه داد: در حوادث منطقه رسانه‌های جمهوری اسلامی ایران و نیروهای مسلح به خوبی نقش خود را ایفا کردند و امنیت را برای مردم به ارمغان آوردند، همه تلاش دشمن این بود که ما نتوانیم از منابع خود استفاده کنند اما در همین فضا قدرت لازم را برای ایجاد امنیت ایجاد و به دنیا اعلام کنیم که این قدرت برای دفاع از کشور است و رویکرد ما بازدارندگی فعال است و با هر تهدیدی برخورد می کنیم همانگونه که با تروریست ها برخورد کردیم، استراتژی ما دفاع فعال است.
شرکت‌های دانش بنیان شریک ما هستند
امیر حاتمی در پاسخ به سوالی درباره نقش شرکت‌های دانش بنیان در صنعت دفاعی اظهار داشت: دانشگاه ها، شرکت‌های خصوصی و شرکت‌های دانش بنیان شریک ما هستند، اما ممکن است ما هنوز نتوانسته باشیم این شراکت را به خوبی پیاده‌سازی بکنیم.
وزیر دفاع افزود: آنچه که خواست قلبی ما این است که بتوانیم شراکت با بخش خصوصی و شرکت‌های دانش بنیان را معنی کنیم؛ تا آنها خود را برای کارها سهیم بدانند و در افتخار این فعالیت ها سهیم بدانند؛ تلاش می کنیم این اتفاق بیفتد.
امیر حاتمی بیان کرد: در سال‌های اخیر پیشرفت‌های خوبی داشتیم در این دستاوردهایی هم که معرفی خواهد شد چه دستاوردهایی هوایی، موشکی و چه دستاوردهای دریایی که معرفی شود هر کدام از این ها سهم قابل توجهی از آن به شرکت‌های دانش بنیان و خصوصی دانشگاه ها مربوط است که انشاالله همکاران ما توضیحات بیشتر را ارائه خواهند کرد.
انتهای پیام/
با هر تهدیدی برخورد می‌کنیم/ استراتژی ما دفاع فعال است خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار