مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل؛

دستورالعمل بازگشایی مدارس استان اردبیل تدوین شد

1399/05/25 - 15:56 - کد خبر: 25195 نسخه چاپی

نصر: مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل با بیان اینکه مدارس از ۱۵ شهریورماه بازگشایی خواهد شد، گفت: دستورالعمل بازگشایی مدارس استان بر اساس سه وضعیت سفید، زرد و قرمز تنظیم شده است.

به گزارش نصر، احمد ناصری روز شنبه اظهارداشت: بر اساس دستورالعمل ارسالی به مناطق و نواحی در صورتی‌که استان در وضعیت سفید باشد، آموزش در شرایط عادی، وضعیت زرد نیمه حضوری و قرمز بصورت مجازی ارائه خواهد شد.
وی گفت: اولویت آموزش و پرورش این استان در بازگشایی مدارس بهداشت و سلامت دانش‌آموزان  و پیشگیری از شیوع ویروس کروناست.
او افزود: در شهرها به لحاظ تراکم جمعیت کلاس‌ها روز پنجشنبه به روزهای فعال هفته اضافه خواهد شد و هفته و کلاس‌های درس به ۲ بخش تقسیم می‌شود ، دانش‌آموزان نیز در ۲ گروه در یکی از روزهای هفته در مدرسه حاضر خواهند شد.
وی همچنین به فعالیت معلمان در شبکه دانش‌آموزی شاد در سال تحصیلی قبل اشاره کرد و گفت: ۱۰۰ درصد مدیران، ۹۳ درصد از معلمان و ۹۵ درصد از کلاس‌های درسی در این شبکه آموزشی فعال هستند و ۸۰ درصد از دانش‌آموزان نیز در این شبکه فعالیت می‌کنند که امیدواریم در سال تحصیلی جدید این میزان به ۱۰۰ افزایش یابد.
وی در بخش دیگری از سخنانش به مشکلات از قبیل عدم پوشش اینترنت در برخی از نقاط استان و نیز نبود گوشی‌های هوشمند اشاره کرد و اظهارداشت: اگر آموزش در سال تحصیلی جدید بصورت حضوری نباشد، مدیران مدارس موظفند اسامی دانش‌آموزانی را که با این مشکلات مواجه‌اند را اعلام کنند تا بسته‌های آموزشی مناسب در اختیار آنان قرار بگیرد.
بنا به این گزارش، در سال تحصیلی جدید، ۲۵۰ هزار دانش‌آموز استان اردبیل در قالب ۱۰ هزار کلاس درس در سه هزار و ۴۰۰ واحد آموزشی و با هدایت نزدیک ۲۰ هزار معلم مشغول تحصیل می‌شوند.
انتهای پیام/
دستورالعمل بازگشایی مدارس استان اردبیل تدوین شد خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار