وزیر آموزش‌وپرورش؛

معاونان آموزش و پرورش برای بررسی آغاز سال تحصیلی به استان‌ها اعزام می‌شوند

1399/05/25 - 15:08 - کد خبر: 25190 نسخه چاپی

نصر: وزیر آموزش‌وپرورش در احکام جداگانه‌ای اعضای شورای معاونان این وزارتخانه را موظف کرد برای بررسی آمادگی آغاز سال تحصیلی جدید و رفع موانع و مشکلات احتمالی از روز دوشنبه ۲۶ مرداد به استان‌ها اعزام شوند.

به گزارش نصر، محسن حاجی میرزایی در احکام جداگانه‌ای به اعضای شورای معاونان وزارت آموزش پرورش به دلیل اهمیت بررسی میزان آمادگی استان‌ها برای شروع سال تحصیلی جدید و رفع موانع و مشکلات احتمالی به معاونان وزارت آموزش‌وپرورش مأموریت داد تا با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در فاصله ۲۶ تا ۳۰ مردادماه در استان‌های کشور حضور یابند و پیشرفت امور را در محورهای زیر بررسی و نتیجه را به تفکیک اعلام کنند.
بررسی پیشرفت امور در محورهای ثبت‌نام دانش آموزان به‌خصوص پایه‌های اول، هفتم و دهم،  تهیه اطلس دسترسی دانش آموزان به روش‌های مختلف آموزشی،  امتحانات شهریورماه و اعلام نتایج و هدایت تحصیلی تأمین و توزیع کتب درسی و انتخاب و آموزش مدیران مدارس از جمل این محورها است که معاونان باید بررسی کنند.
وزیر آموزش و پرورش همچنین در این احکام تاکید کرد که نقل و انتقالات داخل و خارج از استان،  تراز نیروی انسانی استانی و روش‌های تأمین کسری نیرو،  سازمان‌دهی معلمان و صدور ابلاغ،  آموزش معلمان به‌خصوص ارتقای مهارت‌های تدریس در فضای مجازی و تولید محتوای آموزشی و بسته‌های یادگیری ویژه مناطق خاص مورد توجه جدی قرار گیرد.
حاجی میرزایی در این احکام  بر رسیدگی به مباحث مربوط به تأمین مواد ضدعفونی کنند و بهداشتی و آمادگی مدرسه برای پذیرش دانش‌آموز و جلسات پروژه مهر، شورای معاونان و شورای آموزش‌وپرورش ازلحاظ تعداد، نحوه برگزاری دستورات جلسات، مصوبات و نتایج و نحوه پی گیری مصوبات نیز تاکید کرده است.
انتهای پیام/
معاونان آموزش و پرورش برای بررسی آغاز سال تحصیلی به استان‌ها اعزام می‌شوند خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار