استاندار اردبیل؛

حمام تاریخی یعقوبیه اردبیل مرمت می‌شود

1399/05/25 - 12:43 - کد خبر: 25172 نسخه چاپی

نصر: استاندار اردبیل از اختصاص اعتبار برای تسریع در عملیات احیا و مرمت حمام تاریخی یعقوبیه خبر داد و گفت: عملیات احیا این اثر تاریخی باید تسریع شود.

به گزارش نصر، اکبر بهنامجو روز شنبه در بازدید از روند احیای حمام تاریخی یعقوبیه اردبیل اظهارداشت: انتظار می‌رود روند احیا و بهسازی حمام تاریخی یعقوبیه که با کاربری تاریخی و فضای عمومی در حال اجرا است، تسریع شود.
او افزود: عملیات بهسازی این حمام که از سال ۸۲ توسط صاحب بنا آغاز شده به دلیل کم بودن نقدینگی با تاخیر مواجه شده است که برای تسریع در روند عملیات احیای این بنای تاریخی مبلغی در اختیار متولی این حمام قرار می‌گیرد.
استاندار اردبیل گفت: این مکان هم به لحاظ تاریخی و هم کاربری عمومی و خدماتی حائز اهمیت بوده و بعد از تکمیل در این کاربری‌ها مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.
نادر فلاحی ، مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل نیز با اشاره به روند احیا و مرمت این بنای تاریخی بیان کرد:‌ پس از اتمام عملیات مرمت و بازسازی، این مکان تاریخی با کاربری حمام سنتی و رستوران مورد  بهره‌برداری قرار می‌گیرد.
او افزود: این بنای تاریخی در سال ۸۲ به ثبت ملی رسیده و مرمت این بنا امسال به اتمام رسیده و در هفته دولت شاهد راه‌اندازی خواهد شد.
انتهای پیام/
حمام تاریخی یعقوبیه اردبیل مرمت می‌شود خبرگزاری ایرنا


نظرها بسته شده اند

نمایش 0 نظر

پژوهشیار