استاندار اردبیل؛

عزاداری محرم امسال اردبیل با رعایت بهداشت و شعور حسینی برگزار می‌شود

1399/05/25 - 12:07 - کد خبر: 25169 نسخه چاپی

نصر: استاندار اردبیل گفت: در ماه محرم امسال مراسم عزاداری باید با رعایت اصول بهداشتی و با شعور بیشتری برگزار شود و به عقیده ما فاصله گرفتن از محرم فاصله گرفتن از اعتقادات دینی است.

به گزارش نصر، اکبر بهنامجو روز شنبه اظهار کرد: عزاداران فهیم و باشعور حسینی در استان اردبیل با رعایت کامل پروتکل بهداشتی که به همه دستگاه‌ها و هیات‌های مذهبی ابلاغ شده هرگونه تبلیغات سوء دشمن را خنثی می‌کنند و ما نیز پشتیبان برگزاری مراسم باشکوه ایام محرم هستیم.
وی افزود: طبق پروتکل بهداشتی ستاد ملی کرونا مراسم در فضای باز برگزار می‌شود و باید این پروتکل را طبق منویات مقام معظم رهبری همه رعایت کنیم و اگر مسجدی محوطه و حیاط نداشته باشد با هماهنگی فرمانداران و بخشداران در حیاط مدارسی که دیوار دارند برگزار شود.
رییس ستاد مدیریت کرونا استان اردبیل افزود: هرگونه شبیه‌خوانی و حرکات دستجات در خیابان‌ها ممنوع اعلام شده و تشت‌گذاری نیز نباید به شکل سنوات گذشته برگزار شود. 
استاندار اردبیل با تاکید بر اینکه بازرسی‌ها باید اصولی ادامه داشته باشد، گفت:همه باید وظیفه خود را در این راستا انجام دهیم و عروسی‌ها بعد از محرم در صورت وضعیت سفید با جمعیت کمتری انجام شود و الگوی خوبی بعد از محرم هم در عزاداری‌ها و مجالس ترحیم پایه‌گذاری شود.
وی ادامه داد: ضرورت دارد ظرفیت هنرمندان در فیلم‌سازی مجالس عروسی‌ها و ترحیم به نمایش گذاشته شود.
او در رابطه با وضعیت کرونا در استان گفت: استان اردبیل در پیک اول از جمله استان‌هایی بوده که با رعایت و همکاری همگانی مردم و دستگاه‌های اجرایی توانست شاهد کاهش میزان بستری‌ها و فوتی‌ها شود که متاسفانه پیک دوم با بی‌توجهی و بی‌تفاوتی شروع شد و در حال حاضر شیب رو به پایین است و باید تلاش کنیم این روند ادامه داشته باشد.
بهنامجو افزود: فرمانداران، بخشداران، دهیاران و شوراها باید پای کار بیایند و با هر گونه بی‌توجهی و عدول از قانون عده‌ای که حقوق سایر افرادی را زیر پا می‌گذارند، برخورد کنند.
وی با اشاره به اینکه بسیاری از قهوه‌خانه‌ها محل انتشار ویروس کرونا است، گفت: این موضوع در حواشی شهرها و روستاها نمود بیشتری داشته و با جان مردم بازی می‌کنند و باید با این گونه موارد با نظارت بیشتر برخورد شود.
وضعیت قرمز و نارنجی در بیشتر شهرستان‌های استان اردبیل حاکم بوده و هم اکنون ۳۱۹ نفر در مراکز درمانی استان بستری هستند که از این تعداد ۶۷ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان قرار دارند.
انتهای پیام/
عزاداری محرم امسال اردبیل با رعایت بهداشت و شعور حسینی برگزار می‌شود خبرگزاری ایرنا


نظرها بسته شده اند

نمایش 0 نظر

پژوهشیار