امام جمعه تبریز؛

دانشگاه ها رسالت سنگینی برای مقابله با هجمه های دشمنان دارند

1399/05/23 - 12:37 - کد خبر: 25095 نسخه چاپی

نصر: نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی و امام جمعه تبریز گفت: رویش‌های انقلاب و جوانان مومن؛ هدف اول جنگ فرهنگی و نرم هستند و برای مقابله با هجمه‌های دشمنان؛ دانشگاه‌ها رسالت‌های سنگین و بزرگی دارند.

به گزارش نصر، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم در دیدار با معاون فرهنگی دانشگاه آزاد کشور، با بیان اینکه تهدیدهای استکبار علیه نظام اسلامی زیاد است اما آنچه بیشتر نگرانمان می‌کند تهدیدهای فرهنگی است، گفت: رهبر معظم انقلاب با تفکرات هوشمندانه‌ای که دارند در مقاطع مختلف نسبت به تهدیدهای فرهنگی هشدار داده‌اند که باید با توجه و عمل به الزامات فرهنگ ایرانی - اسلامی از مشکلات بعدی جلوگیری کنیم.
امام جمعه تبریز با اشاره به مصادیق تهاجم فرهنگی دشمن اضافه کرد: گسترش و شیوع مصرف موادمخدر در بین جوانان، به خصوص بانوان، مدگرایی، ایجاد اختلاف بین تشیع و تسنن، ایجاد اختلافات قومی، ناامید کردن جوانان نسبت به آینده و ترویج فساد از جمله مصادیق هجمه‌های فرهنگی دشمنان است که دانشگاه‌ها باید در این زمینه برنامه مطالعاتی و اجرایی داشته باشند.
وی اظهار داشت: محیط دانشگاه یکی از مراحل تعلیم و تربیت انسان‌هاست که بسیار حائز اهمیت است و مسوولان مراکز آموزشی به خصوص اساتید در این مرحله نقشی ممتاز و بی‌بدیل دارند.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی با تاکید بر اینکه مسوولان فرهنگی دانشگاه‌ها باید در تدوین برنامه‌های خود شرایط زیستی، بومی و منطقه‌ای هر استان را جداگانه مورد توجه قرار دهند، تاکید کرد: هر منطقه نسبت به جغرافیا و شرایط اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و فرهنگی که دارد نیازمند برنامه جداگانه فرهنگی است و این برنامه‌ها زمانی موفق عمل خواهد کرد که همه جوانب درست و آگاهانه سنجیده شود.
حجت‌الاسلام والمسلمین آل‌هاشم در ادامه با اشاره به طرح‌های پژوهشی دانشگاه‌ها خاطرنشان کرد: طرح‌های پژوهشی و رساله‌های دانشجویی نباید در پستوی کتابخانه‌های مراکز آموزشی خاک بخورد؛ بلکه باید طرح‌های پژوهشی فرهنگی در خدمت اصلاح و تقویت فرهنگ جامعه به‌کار گرفته شوند.
در ابتدای این دیدار جهان‌بین معاون فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی از فعالیت‌های حوزه کاری خود گزارش داد.
انتهای پیام/
دانشگاه ها رسالت سنگینی برای مقابله با هجمه های دشمنان دارند خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار