استاندار زنجان؛

آوازه نام زنجان در کشور، نشات گرفته از قلم و کلام خبرنگاران است

1399/05/23 - 12:11 - کد خبر: 25091 نسخه چاپی

نصر: استاندار زنجان گفت: اگر امروز جایگاه این استان در بسیاری از شاخص‌های ملی، مطرح و نام زنجان در کشور پرآوازه شده و در کلام مبارک رهبر معظم انقلاب اسلامی جاری می‌شود از حضور، قلم، نوشتار و گفتار اصحاب رسانه و خبرنگاران پرتوان در اطلاع‌رسانی تلاش‌های مدیران، نشات گرفته است.

به گزارش نصر، فتح‌الله حقیقی شامگاه چهارشنبه در همایش آنلاین تجلیل از اصحاب رسانه و خبرنگاران استان افزود: رسانه‌ها به عنوان یار و همکار واقعی در کنار مدیران بوده و جایگاه پررنگی در کسب موفقیت‌های استان در سطح ملی دارند.
وی اظهار داشت: اعتقاد و ایمان کامل به کار اصحاب رسانه دارم و هر اقدامی که در حمایت از این قشر انجام شده به دلیل همین اعتقاد و ایمان به کار اطلاع‌رسانی است و تاکید می‌کنم که خبرنگار باید مورد تکریم و احترام باشد.
حقیقی خاطرنشان کرد: مدیران باید ارتباط منطقی و صحیح با رسانه‌ها داشته باشند زیرا دنیا بر مبنا و مدار رسانه‌ها می‌چرخد و مدیرانی که با رسانه‌ها در ارتباط باشند موفق بوده و در غیر این صورت ناموفق هستند.
وی در خصوص شکایت برخی مدیران از رسانه‌ها تصریح کرد: هیچکس حق شکایت از رسانه‌های منتقد را ندارد.
حقیقی ادامه داد: از انتقاد، استقبال می‌کنیم اما انتقاد به معنای تخریب نیست و اگر بر اثر یک انتقاد، از رسانه‌ای شکایت شده، مستندات لازم را ارائه دهید تا ظرف یک هفته، رسیدگی و نتیجه را اطلاع‌رسانی کنم.
مقام عالی دولت در استان زنجان با بیان اینکه قلم و کلام رسانه در جامعه، عزت و احترام دارد، تاکید کرد: شرایط باید به‌گونه‌ای باشد که افرادی که خبرنگار نبوده و برای مسائل شخصی می‌نویسند، جایی در گفتمان رسانه‌ها نداشته باشند و این افراد باید وجدان داشته و خداوند را ناظر بر اعمال خود ببینند.


زنجان در تامین زمین واحدهای مسکن ملی، رتبه اول را دارد
استاندار زنجان با اشاره به سهم ۱.۳ درصدی این استان از جمعیت کشور، گفت: سهم استان زنجان بر این اساس از طرح اقدام ملی مسکن ۳۵۰۰ واحد بود که با پیگیری‌های فراوان به ۱۳ هزار و ۵۵۰ واحد رساندیم و تاکنون شرایط ۱۰ هزار و ۲۲۰ نفر مورد تایید قرار گرفته و عملیات اجرایی سه هزار و ۹۵۷ واحد نیز آغاز شده و با قوت ادامه دارد.
وی افزود: استان زنجان از نظر تامین زمین برای این واحدها رتبه اول کشور را دارد و توانسته برای تمام واجدان شرایط زمین تامین کند همچنین از نظر پرداخت آورده متقاضیان نیز رتبه اول کشور را دارد که نشان از مشارکت و همراهی مردم در اجرای این طرح است.
حقیقی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برخی اقدامات اساسی و شاخص‌های اقتصادی استان زنجان اظهار داشت: آموزش جوانان کمتر از ۳۸ سال دستگاه‌های اجرایی برای به‌کارگیری در بدنه مدیریتی استان، کسب رتبه دوم کشور در بهبود فضای کسب و کار، کسب رتبه اول کشور در تحقق اهداف کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید، سهم ۷۵ درصدی مواد معدنی از صادرات استان، افزایش شمار بیمه‌شدگان اجباری تامین اجتماعی، جلوگیری از تعطیلی واحدهای تولیدی و بازگرداندن ۱۱ واحد تعطیل به چرخه تولید، فعالیت معادن، تعیین تکلیف پسماند روی با مشارکت قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا(ص)، حل مشکل نقدینگی و مدیریتی ایران ترانسفو، حل مشکلات باغشهرها، اجرای پروژه سبزه‌میدان و جذب ۴۲۵ میلیارد تومان اعتبار در جریان سفر معاون رییس‌جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه به استان برای تکمیل چند پروژه عمرانی از جمله این اقدامات است.


کرونا هنوز تمام نشده است
استاندار زنجان با بیان اینکه کشور و استان حدود ۶ ماه است که درگیر بیماری کووید- ۱۹ شده، گفت: باید تا زمان پیدا شدن واکسن مطمئن و کافی برای این بیماری، آمادگی کامل داشته و پروتکل‌های بهداشتی را به صورت کامل رعایت کنیم.
وی با تاکید بر اینکه در شرایط کنونی نباید فکر کنیم که این ویروس در کوتاه‌مدت از بین می‌رود، اظهار داشت: باید با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی فردی و اجتماعی، پرهیز از ترددهای غیرضرور و خودداری از برگزاری تجمع‌ها بتوانیم این بحران را با کمترین آسیب، پشت سر بگذاریم.
حقیقی با اشاره به پیک افزایش شمار مبتلایان و فوتی‌های ویروس کرونا بین چهارم تا ۱۵ تیرماه به دلیل برگزاری مراسم ترحیم و عروسی خاطرنشان کرد: با اِعمال محدودیت‌ها پیک کرونا را گذراندیم اما باید توجه داشت که در صورت برگزاری تجمعات، دوباره این آمار افزایش خواهد یافت.
وی افزود: آمار مبتلایان و فوتی‌ها با سرعت، افزایش می‌یابد اما قطره‌چکانی پایین می‌آید و باید توجه داشت که وضعیت بیماری به شرط رعایت پروتکل‌های بهداشتی، بهبود می‌یابد و در صورت رعایت نکردن پروتکل‌ها به هر نحوی، برخورد قانونی می‌شود.
استاندار زنجان با اشاره به قرار گرفتن در آستانه ماه محرم، گفت: باید با در نظر گرفتن شرایط جامعه، تصمیم‌گیری کنیم و وظیفه داریم از سلامت خود و جامعه صیانت کنیم.
وی با بیان اینکه فرمایش رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص عزاداری در ماه محرم بدون تفسیر، فصل‌الخطاب است، تصریح کرد: باید شعور را در پایتخت شور و شعور حسینی نشان دهیم.
حقیقی خاطرنشان کرد: برگزاری مراسم عزاداری و پخش احسان و سفره‌های نذری مانند سال‌های گذشته امکان‌پذیر نیست لذا همه باید رعایت کنند و تمام نذری‌ها به سمت کمک‌های مومنانه و توزیع اقلام بهداشتی، سوق داده شود.
وی با بیان اینکه در ایام محرم امسال به‌رغم میل باطنی، هیچ میهمان و مسافری از خارج از استان نمی‌پذیریم، اظهار داشت: باید واقعیت‌ها را در نظر گرفته و بر اساس آن اطلاع‌رسانی، فرهنگسازی و اقناع‌سازی کنیم.
استاندار زنجان با اشاره به ۲۲ مرداد، روز تشکل‌های مردمی و مشارکت‌های اجتماعی گفت: تشکل‌های مردمی می‌توانند به عنوان بازوهای توانمند، نقش مهمی در تصمیم‌سازی مدیران ایفا کنند.
وی اظهار داشت: در دنیای پیشرفته از ظرفیت تشکل‌های مردمی به معنای واقعی استفاده می‌کنند اما ما هنوز به جایگاه لازم نرسیده‌ایم.
حقیقی ضمن گرامیداشت ۲۱ مرداد، روز حمایت از صنایع کوچک و متوسط خاطرنشان کرد: دنیای امروز، دنیای بنگاه‌های کوچک و متوسط بوده و در کشورهای پیشرفته، جایگاه مهمی به این بنگاه‌ها داده شده است.
وی افزود: در جامعه ما نیز تلاش‌های خوبی صورت گرفته که امیدواریم بهتر، مدون‌تر و عملیاتی‌تر اقدام کنیم.
به گزارش ایرنا، در پایان این مراسم از روسای دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان، رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان، مدیرکل صداوسیمای مرکز زنجان و شهردار زنجان به دلیل همراهی با رسانه‌ها تجلیل شد.
ارومیه- ایرنا- استاندار آذربایجان‌غربی گفت: تعامل مردم و مسوولان که منجر به کاهش شیوع کرونا در ۲ هفته اخیر شده، امیدوارکننده بوده که امیدواریم همین روند در روزها و هفته های آینده نیز تداوم یابد.
محمدمهدی شهریاری عصر روز چهارشنبه در جلسه ستاد مدیریت و مقابله با بیماری کرونا در آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه طبق گزارش های دانشگاه علوم پزشکی شیوع کرونا از ۲ هفته قبل روند کاهشی در استان داشته، افزود: تداوم روند کاهشی شیوع کرونا در استان، منوط به رعایت جدی دستور العمل‌هاست و اگر شیوه‌نامه‌ها و فاصله‌گذاری اجتماعی به درستی اجرا نشود، بار دیگر مجبور هستیم محدودیت های کرونایی را حتی به صورت شدیدتر اجرا کنیم.
وی ادامه داد: از ابتدای مرداد، دستورالعمل‌های بهداشتی به میزان ۷۵ درصد در استان رعایت شده است.
استاندار آذربایجان‌غربی با انتقاد از برخی فرمانداران که نسبت به برگزاری جلسات شهرستانی مدیریت کرونا اهتمام لازم را ندارند، اضافه کرد: فرمانداران موظف هستند هر هفته جلسات مدیریت بیماری کرونا را برگزار و نسبت به حل مشکلات اقدام کنند.
وی با اشاره به فرا رسیدن ماه محرم و اهتمام همه مردم برای برگزاری عزاداری های سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله‌الحسین (ع)  افزود: مراسم این ماه طبق دستورالعمل های ابلاغی با همکاری مردم و متولیان امر برگزار می شود.
شهریاری با اشاره به لزوم برگزاری کنکور از مسوولان خواست تا نسبت به فراهم کردن بسترهای لازم برای برگزاری این رویداد مهم اقدام کنند.
وی از اتحادیه های صنفی خواست تا طبق ماه‌های گذشته بر رعایت شیوه نامه های بهداشتی در صنوف نظارت جدی داشته باشند.
تاکنون حدود ۳۳۴ هزار نفر در کشور به بیماری کرونا مبتلا شده که ۸۷ درصد این افراد بهبود یافته و ۵.۷ درصد نیز جان خود را بر اثر ابتلا به این بیماری از دست داده اند.
انتهای پیام/
آوازه نام زنجان در کشور، نشات گرفته از قلم و کلام خبرنگاران است خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار