معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی؛

ایجاد قطب سوم خودرو، مهم‌ترین اولویت صنعتی استان است

1399/05/23 - 09:47 - کد خبر: 25070 نسخه چاپی

نصر: معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی، راه اندازی قطب سوم خودرو را مهم‌ترین اولویت صنعتی استان برشمرد و بر همکاری مشترک قطعه سازان، شرکت‌های خودرویی و سایر بخش‌های دولتی و غیردولتی برای تحقق این مهم تاکید کرد.

به گزارش نصر، علی جهانگیری در جلسه  تخصصی بررسی تولید خودروهای سنگین در استان و تبدیل استان به قطب سوم خودروسازی، گفت: آذربایجان شرقی با داشتن قطعه سازان متخصص و کاربلد از جمله استان‌های بسیار مستعد برای توسعه سرمایه گذاری در صنایع خودروسازی به شمار می آید.
 
وی با اشاره به سوابق درخشان قطعه سازان استان در همکاری مشترک با خودروسازان بزرگ کشور، اظهار داشت: راه اندازی قطب سوم خودرو در استان یکی از اولویت های اصلی مدیریت ارشد استان برای توسعه اقتصادی و ایجاد اشتغال پایدار برای جوانان در سال جهش تولید است.
 
وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: تحریم های ظالمانه و خصمانه آمریکا و غرب، نه تنها تولیدکنندگان ما را دلسرد نکرده بلکه هم افزایی و همکاری های مشترک برای توجه ویژه به تولید داخل در صنعت خودروسازی را رونق بخشیده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی ادامه داد: در شرایط تحریم و مشکلات مربوط به حوزه ارز، همت تولیدکنندگان صنعت خودروسازی، مانع خروج ارز از کشور شده و برای جوانان کشور، اشتغال زایی مناسبی را به همراه خواهد داشت.

جهانگیری بر انعقاد تفاهم نامه مشترک میان قطعه سازان و شرکت های خودروسازی استان تاکید کرد و افزود: امیدواریم نتیجه این اقدام مشترک، تولید خودروهای باکیفیت سنگین و کشنده های قدرتمند با برند آذربایجان شرقی باشد.
 
وی در همین راستا اضافه کرد: انتظار داریم وزارت صمت نیز نهایت همکاری لازم را برای تحقق این موضوع داشته و با صدور ابلاغیه های اعتباری بلندمدت، قطعه سازان را به همکاری هرچه بیشتر و مشترک با یکدیگر ترغیب کند.
 
وی همچنین از آمادگی مدیریت ارشد استان برای حمایت از تکمیل زنجیره ارزش خودروسازی در استان خبر داد.
 انتهای پیام/
ایجاد قطب سوم خودرو، مهم‌ترین اولویت صنعتی استان است نصر


نظرها بسته شده اند

نمایش 0 نظر

پژوهشیار