استاندار اردبیل؛

بهسازی باند دوم فرودگاه اردبیل تا دو ماه آینده به اتمام می‌رسد

1399/05/22 - 12:32 - کد خبر: 25032 نسخه چاپی

نصر: استاندار اردبیل گفت: عملیات بهسازی و آسفالت‌ریزی باند دوم فرودگاه اردبیل با صرف ۲۰۰ میلیارد تومان تا دو ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش نصر، اکبر بهنامجو روز سه‌شنبه در جریان بازدید از فرودگاه اردبیل اظهارداشت: پروژه فرودگاه اردبیل یکی از بزرگترین عملیات اجرایی بهسازی فرودگاهی در کشور است که تاکنون ۱۰۰ میلیارد تومان هزینه شده و ۱۰۰ میلیارد تومان دیگر نیز در آینده تزریق می‌شود.
وی با بیان اینکه این باند ضریب ایمنی فرودگاه اردبیل را افزایش می‌دهد، افزود: عملیات زیرسازی فرودگاه اردبیل طبق جدول زمان‌بندی انجام شده و عملیات روسازی به آخرین متد مهندسی و فنی در حال انجام است.
استاندار اردبیل ادامه داد: علیرغم بهسازی این باند هیچ خللی در انجام پروازها به اردبیل صورت نگرفته و در صورت مساعد بودن شرایط جوی شاهد افتتاح این باند در فرودگاه اردبیل خواهیم شد.
بهنامجو همچنین با اشاره به اینکه در شرایط نامساعد جوی لغو پروازها یکی از مشکلات فرودگاه اردبیل است، افزود: در خصوص تامین زیرساخت‌های فرودگاه در طول سال‌های اخیر ترمینال دوم نیز راه‌اندازی شد و با صرف ۴۵ میلیارد تومان دیگر همه نیازمندی‌های فرودگاه در بخش‌های عملیاتی و تجهیزاتی تامین می‌شود.
او گفت: با نصب چراغ‌ها و دستگاه‌های ویژه زاویه دهنده پروازه که در شرایط جوی نامساعد کاربرد زیادی دارند نه تنها پرواز لغو نخواهد شد بلکه موجب افزایش پروازها فرودگاه اردبیل خواهد شد.
استاندار اردبیل ضمن تقدیر از عوامل اجرایی بهسازی فرودگاه اردبیل تصریح کرد: عملیات اجرایی در این باند متناسب با شرایط محیطی و جوی است به بهترین شکل ممکن از ۲ جبهه متفاوت در حال انجام است.
انتهای پیام/
بهسازی باند دوم فرودگاه اردبیل تا دو ماه آینده به اتمام می‌رسد خبرگزاری ایرنا


نظرها بسته شده اند

نمایش 0 نظر

پژوهشیار