اتحادیه اروپا؛

اقدام‌های تحریمی آمریکا نقض حقوق بین‌الملل است

1399/05/22 - 13:07 - کد خبر: 25030 نسخه چاپی

نصر: عادت به اقدام‌های قانون شکنانه از سوی دولت ترامپ ازجمله اتخاذ تحریم‌های پی در پی علیه کشورهای مختلف حتی گریبان نزدیک‌ترین متحدان اروپایی واشنگتن را گرفته به گونه‌ای که اتحادیه اروپا ان را به صراحت نقض حقوق بین الملل اعلام کرده است.

به گزارش نصر، «کادری سیمسون» سخنگوی اقتصادی کمیسیون اروپا مخالفت آشکار بروکسل با تلاش ایالات متحده برای متوقف کردن انتقال گاز از روسیه به اروپا را اعلام کرد.
وی در گفت‌وگو با نشریه هاندلزبلات آلمان اقدام مداخله جویانه آمریکا در تحریم خط لوله نورد استریم دو را محکوم کرد و گفت: استفاده فرا منطقه ای از تحریمها ناقض حقوق بین‌الملل است.
اتحادیه اروپا پیشتر نیز با اعمال هرگونه تحریم از سوی آمریکا علیه شرکت های اروپایی که به طور قانونی در این پروژه مشارکت دارند، مخالفت کرده بود.
هایکو ماس روز گذشته در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با سرگئی لاوروف همتای روسی خود گفت: تصمیم گیری در مورد خرید منابع انرژی، حق برلین است و هیچکس نمی تواند در مورد سیاستگذاری انرژی دیدگاه خود را بر اتحادیه اروپا تحمیل کند.
به نوشته هاندلزبلات آلمان می خواهد از ریاست دوره ای خود در شورای اروپا برای توسعه بیشتر اقدامات علیه تحریم های ایالات متحده، از جمله «قاعده انسداد» استفاده کند. این قاعده در اواسط دهه ۱۹۹۰میلادی به منظور محافظت از شرکت های اروپایی در برابر مجازات های تجاری کشورهای ثالث به تصویب رسید.
نورد استریم ۲، دومین خط لوله انتقال گاز روسیه به اروپاست که با مخالفت شدید آمریکا مواجه است. واشنگتن در حالی که مدعی است اروپا با اجرای این طرح بیش از پیش به روسیه وابسته می‌شود، در نظر دارد گاز خود را به اروپایی‌ها بفروشد.  
شرکت دولتی روسیه گازپروم در پشت پروژه خط لوله قرار دارد که نیمی از کل هزینه‌های برنامه ریزی شده ۹.۵ میلیارد یورویی آن را تأمین می‌کند. نیمی دیگر نیز توسط پنج شرکت انرژی اروپا از جمله وینترشال دئا، OMV، یونیپر، رویال داچ شل و انجی تأمین می‌شود.  
انتهای پیام/
 اقدام‌های تحریمی آمریکا نقض حقوق بین‌الملل است خبرگزاری ایرنا


نظرها بسته شده اند

نمایش 0 نظر

پژوهشیار