خبر/

رئیس جمهوری و رئیس قوه قضائیه درگذشت فخرالذاکرین را تسلیت گفتند

1399/05/22 - 11:54 - کد خبر: 25015 نسخه چاپی

نصر: رئیسان قوای مجریه و قضائیه در پیام‌های جداگانه‌ای درگذشت فخرالذاکرین حاج فیروز زیرک‌کار پیرغلام تبریزی را تسلیت گفتند.

به گزارش نصر، در پیام حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس‌جمهوری آمده است: درگذشت فخرالذاکرین حاج فیروز زیرک کار، پیشکسوت عرصه شعر و مداحی، موجب تالم و تاثر خاطر شد.
این شاعر و ستایشگر نام‌آشنای اهل بیت(ع) که قریب هفته دهه از عمر پربرکت خود را در مدح و رثاء خاندان نبوت و امامت و ترویج فرهنگ تشیع گذراند و با نوای گرم و سینه پرسوز خود پیام عاشورا و مصائب کربلا را به گوش عاشقان و شیفتگان سرور و سالار شهیدان رساند، همواره در خاطره و یاد مردم قدرشناس این مرز و بوم خواهد ماند.
حجت‌الاسلام والمسلمین «سیدابراهیم رئیسی» هم با ابراز تاسف و تاثر از درگذشت ذاکر و پیرغلام با اخلاص اهل بیت عصمت و طهارت(علیهم‌السلام)، مرحوم حاج فیروز زیرک‌کار اظهار کرده است: بررسی سلوک و شیوه خدمتگزاری ایشان در آستان ملک پاسبان حضرت سیدالشهدا (علیه‌السلام) نمایانگر نمونه‌ای بارز از ذاکران مخلص و متقی است که الگوی ویژه‌ای برای جوانان ستایشگر خواهد بود.
این مداح مخلص و با سابقه تبریزی که از چند روز قبل به دلیل ناراحتی قلبی در بیمارستان بستری شده بود، روز یکشنبه در سن ۸۰ سالگی جان به جان آفرین تسلیم کرد و برای همیشه عاشقان سرور و سالار شهیدان و اهل بیت را از نوای دلنشین و سوزناکش محروم ساخت.
انتهای پیام/
رئیس جمهوری و رئیس قوه قضائیه درگذشت فخرالذاکرین را تسلیت گفتند خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار