سخنگوی هیئت رئیسه مجلس؛

تأمین کالاهای اساسی مردم در اولویت مجلس قرار گرفت

1399/05/21 - 12:14 - کد خبر: 24952 نسخه چاپی

نصر: سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: در مجلس اراده‌ای جدی و واقعی برای برخورد جدی در قبال کم‌کاری‌ها و سوءتدبیرها وجود دارد، مصلحت‌اندیشی و تدابیر مقام معظم رهبری هم در این اقدامات لحاظ می‌شود.

به گزارش نصر، محمد حسین فرهنگی در گفت‌وگو با خبرنگار با اشاره به اولویت‌های مجلس شورای اسلامی یازدهم اظهار داشت: مسائل معیشتی ‌مانند تأمین کالاهای اساسی، تأمین مسکن و ایجاد شغل با رونق تولید، از اولویت‌های مجلس بوده و ضمن این که هر حوزه‌ای مانند فرهنگ، دانش، بخش‌های کشاورزی، بازرگانی، شرکت‌های دانش‌بنیان و سایر بخش‌ها هرکدام اولویت‌های خودشان را دارند و اثبات موردی نفی اولویت‌های دیگر را نمی‌کند.
سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی، به مهم‌ترین اولویت‌های خود در خصوص پیگیری پروژه‌ها، مسائل و مشکلات حوزه انتخابیه نیز اشاره کرد و ادامه داد: فعلاً مسئله مقابله با کرونا و آب موضوعات اساسی هستند و در ادامه هم حل مشکل تولید و توسعه واحدهای تولیدی، مسئله راه‌ها، پیگیری موضوع قیر رایگان پروژه‌های عمرانی از دیگر اولویت‌ها است.
فرهنگی در پاسخ به دیگر سؤال تسنیم مبنی بر اینکه "صبر مجلس در برابر دولت تا چه‌حدی است؟ حاشیه امن قوه مجریه را تا چه‌زمانی می‌دانید؟" یادآور شد: در مجلس اراده‌ای جدی و واقعی برای برخورد جدی در قبال کم‌کاری‌ها و سوءتدبیرها وجود دارد، مصلحت‌اندیشی و تدابیر مقام معظم رهبری هم در این اقدامات لحاظ می‌شود.
وی در پاسخ به دیگر سؤال تسنیم مبنی بر اینکه "برای بازگشت مجلس به جایگاه اصلی خود و رأس امور چه برنامه‌ای دارید؟" گفت: باید خود مجلس از جایگاه خود دفاع و حرمت خود را حفظ کند.
فرهنگی راجع به برنامه‌های مجلس یازدهم برای جهش تولید نیز گفت: موضوع به‌طور جدی در دستور کمیسیون قرار دارد. بخشی از امور در دوره قبلی مجلس پیش رفت مثل تصویب قانون حداکثر حمایت از تولید داخلی که مجلس باید پیگیری کند تا انجام پذیرد. اقدامات جدیدی هم در پیش است.
نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی در ادامه درباره برنامه‌ها برای کاهش پیامدهای اقتصادی ناشی از شیوع بیماری کرونا ابراز کرد: در اواخر دوره قبلی دو گزارش ارزشمند توسط کمیسیون ویژه تولید ملی داشت که قرائت و منتشر شد. معمولاً ستاد کرونا موارد را پیگیر است و اختیارات ویژه‌ای دارد.
فرهنگی در خصوص عملکرد اقتصادی دولت در شرایط ناشی از مشکلات کرونا نیز گفت: تا حدودی قابل قبول بوده است، یک ضعف که دولت دارد این است که اقلام بهداشتی به‌درستی در اختیار مردم قرار نمی‌گیرد. ضعفی هم گروه‌هایی از مردم دارند در عدم رعایت‌ها مانند رعایت نکردن ضوابط بهداشتی و عدم صرفه‌جویی‌ها در مصرف آب که باید بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد تا این برهه را سپری کنیم.
انتهای پیام/
تأمین کالاهای اساسی مردم در اولویت مجلس قرار گرفت خبرگزاری تسنیم

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار