مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس؛

چهار بوستان در منطقه آزاد ارس آماده بهره‌برداری است

1399/05/21 - 12:00 - کد خبر: 24943 نسخه چاپی

نصر: رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس گفت: چهار بوستان در سطح منطقه با هزینه کرد ۵۰ میلیارد ریالی آماده افتتاح است.

به گزارش نصر، محسن نریمان روز سه شنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: توسعه فضای سبز و اماکن تفریحی جزو مهمترین رویکردهای سازمان منطقه آزاد در حوزه زیباسازی و عمران می باشد و با توجه به طراحی های انجام یافته توسط واحد زیباسازی امور شهری سازمان عملیات ساخت و بهسازی  چهار پارک در محدوده جلفای ارس انجام می شود.
وی در ادامه با اشاره به ساخت پارک آبشار طبیعت افزود: پارک آبشار طبیعت در مرحله اول با اعتبار ۱۰ میلیارد ریال و در فضایی به مساحت پنج هزار متر مربع ایجاد شده است که شامل آبشاری به ارتفاع ۷۵ متر و دارای آبنمای پرده ای و سه استخر با مجموع حجم ۳۲۰ متر مکعب، دسترسی گردشگری، کمپ های چادرزنی و آلاچیق در مجاورت آبشار، پلکان سبز یا استایر گاردن پیرامون آبشار می باشد.
نریمان اظهار کرد: در مرحله دوم این پارک شامل ایجاد دریاچه مصنوعی در قسمت جنوبی آبشار و ساخت پارک عباس میرزا به مساحت ۱۸هزار و ۲۸۲ مترمربع با کاربری کمپ اسکان و چادرزنی، کافی شاپ، مسیر دوچرخه سواری، گلخانه پارکی و پارکینگ می باشد که طراحی آن توسط واحد زیباسازی انجام گرفته و به زودی عملیات ساخت آن اجرا می شود.
ساخت پارک شورا از دیگر مواردی بود که محسن نریمان به آن اشاره کرد و یادآور شد: احداث پارک شورا به مساحت ۱.۲ هکتار با اعتبار ۱.۵ میلیارد ریال یکی از پروژه هایی است که با توجه به فضای جنگلی موجود در آن، عملیات اجرایی آن شامل کاربری دسترسی معابر و احداث مبلمان پارک خواهد بود و تا سه ماه آینده به بهره برداری خواهد رسید.
نریمان با بیان اینکه سه پارک دیگر در منطقه آزاد ارس افتتاح می شود، اضافه کرد: به منظور فراهم آوردن محیطی دلپذیرتر برای گذران اوقات فراغت ارسوندان، عملیات اجرایی پارک طراوت و زندگی در ورودی سایت اداری با مساحت ۱.۶ هکتار با ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی، مینی پارک ولیعصر با کمپ چادرزنی به مساحت ۱ هکتار  و پارک محلی و کودکان کوی شاهمار با مساحت ۱.۷ هکتار و ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی تا پایان سال به بهره برداری می رسد و شهروندان می توانند از آنها استفاده کنند.


 
تمام پارک ها دارای کاربری های مختلف و چندمنظوره از قبیل پارکینگ، آلاچیق، رستوران و کافی شاپ، محل فراغت، مبلمان، محل بازی کودکان، محل المان های پارکی، آبنمای باغ ایرانی، کمپ اسکان، محل تجمع و تئاتر خیابانی، کاربری ویژه غرفه های نمایشگاهی و جشنواره های فصلی می باشد.
انتهای پیام/
چهار بوستان در منطقه آزاد ارس آماده بهره‌برداری است نصر


نظرها بسته شده اند

نمایش 0 نظر

پژوهشیار