خبر/

"پلیس امنیت اقتصادی" ‌در آذربایجان شرقی راه اندازی شد

1399/05/21 - 10:11 - کد خبر: 24929 نسخه چاپی

نصر: رئیس پلیس امنیت اقتصادی آذربایجان شرقی از راه اندازی پلیس گمرک در آذربایجان شرقی خبر داد و گفت: این پلیس در زیرمجموعه پلیس امنیت اقتصادی برای پیبینی و پیشگیری از جرایم اقتصادی در گلوگاه‌های گمرکی تشکیل خواهد شد.

به گزارش نصر، سرهنگ قاسم دهقانی در گفت‌وگویی از راه اندازی پلیس گمرک در آذربایجان شرقی خبر داد و گفت: این پلیس در زیرمجموعه پلیس امنیت اقتصادی برای پیبینی و پیشگیری از جرایم اقتصادی در گلوگاه‌های گمرکی تشکیل خواهد شد.
وی با بیان اینکه با دستور مقام معظم رهبری، نیروی انتظامی در حوزه جرایم اقتصادی، قاچاق کالا و ارز، زمین خواری و... به صورت تخصصی ورود یافته است، افزود: پلیس امنیت اقتصادی آذربایجان شرقی هم پس از استان‌های مهم مرزی، از اول خرداد ماه امسال آغاز به کار کرد و پرونده های جرایم اقتصادی به صورت متمرکز و به صورت تخصصی در این معاونت پیگیری خواهد شد.
رئیس پلیس امنیت اقتصادی آذربایجان شرقی، با تاکید بر اینکه ماموریت اول نیروی انتظامی در این معاونت، برخورد پلیسی نیست، ابراز داشت: اولویت اول ما پیشبینی، سپس پیشگیری و در نهایت برخورد انتظامی است چراکه معتقدیم رفتار پلیسی با اقتصاد درست نیست اما در مرحله نهایی از اقدامات، از برخورد پلیسی استفاده می کنیم.
وی ماموریت های این معاونت جدید نیروی انتظامی را در حوزه های اختلاس، تسهیلات غیر مجاز بانکی، زمین خواری، پولشویی، فرار مالیاتی، احتکار، قاچاق کالا و ارز و سایر جرایم اقتصادی عنوان کرد و گفت: ماموریت های این معاون قبلا در پلیس آگاهی کار می شد که این بار نیروی انتظامی به صورت تخصصی تر در دستور کار قرار داده است.
سرهنگ دهقانی اقتصاد را مسئله روز و اولویت دار کشور دانست و گفت: همه مسایل سیاسی، اجتماعی، فرهنگی به نوعی با اقتصاد درگیر است و حوزه ماموریتی این معاونت را بسیار گسترده کرده است.
وی با تاکید بر اینکه با انتقال پرونده های جرایم اقتصادی از معاونت های مختلف، به ویژه پلیس آگاهی، پیگیری جرایم اختصاصی سرعت بیشتری گرفته است، خاطر نشان کرد: کمیته مبارزه با قاچاق کالا و ارز، کمیته جرایم اقتصادی، بخشی از پشتیبانی و اطلاعات به این معاونت ملحق شده است که تلاش نخست ما پیشبینی و پیشگیری است.
انتهای پیام/
خبرگزاری تسنیم

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار