جانشین رییس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان زنجان؛

۸۴ نفر در چهار ماه نخست امسال بر اثر تصادف رانندگی جاده‌ای زنجان جان باختند

1399/05/20 - 13:10 - کد خبر: 24872 نسخه چاپی

نصر: جانشین رییس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان زنجان گفت: چهار ماهه نخست امسال بر اثر وقوع تصادفات رانندگی در سطح جاده‌های ارتباطی این استان ۸۴ نفر جان خود را از دست دادند.

به گزارش نصر، سرهنگ محمدعلی عظیمی، روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار افزود: برابر آمار ارایه شده از سوی پزشکی قانونی زنجان این میزان فوتی ناشی از تصادفات رانندگی جاده ای استان زنجان در مقایسه با مدت مشابه پارسال، ۱۵ درصد افزایش نشان می دهد.
وی اظهار داشت: در چهار ماهه نخست امسال ۶۵ فقره تصادف منجر به فوت در مسیرهای ارتباطی برون شهر زنجان اتفاق افتاد که در مقایسه با مدت مشابه پارسال (۹۸) هفت درصد افزایش دارد که اگر رانندگان خودروها به قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی توجه جدی کنند به حتم حوادث جاده‌ای نیز، کمتر خواهد شد.    
عظیمی به تعداد تصادفات رانندگی در سطح جاده‌های این استان در تیرماه امسال اشاره کرد و افزود: تیر ماه امسال ۲۳ مورد تصادف منجر به فوت اتفاق افتاد که بر اثر آن ۲۶ نفر جان باختند که میزان تصادفات نسبت به مدت مشابه سال قبل چهار درصد کاهش داشت و تعداد کشته شدگان نیز ۲۵ نفر بود.
در مجموع طی سه ماهه نخست امسال ۵۸ نفر و مدت مشابه پارسال (۹۸) نیز ۴۶ نفر قربانی تصادفات رانندگی در سطح جاده های این استان شدند که حاکی از افزایش ۲۶ درصدی است.
تعداد ۲۷۰ نفر در سال ۹۷ و ۲۵۸ نفر نیز در سال ۹۸ بر اثر تصادف‌های رانندگی در مسیرهای ارتباطی برون شهری استان زنجان جان باختند.
استان زنجان پنج هزار و ۸۴۰ کیلومتر راه ارتباطی دارد که از این میزان، ۲۰۰ کیلومتر آزاد راه، ۱۱۳ کیلومتر بزرگراه، ۳۴۲ کیلومتر راه اصلی و ۹۷۴ کیلومتر راه فرعی است.
انتهای پیام/
۸۴ نفر در چهار ماه نخست امسال بر اثر تصادف رانندگی جاده‌ای زنجان جان باختند خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار