دستاورهای نوین ارتش از زبان امیر سیاری /هیچ کس به فکر تهدید ایران نیفتد

1399/05/17 - 14:58 - کد خبر: 24717 نسخه چاپی

نصر: معاون هماهنگ کننده ارتش گفت: امروز اقتدار جمهوری اسلامی به حدی است که هیچ دشمنی اجازه اینکه فکر تهدید را به مخیله اش راه بدهد را ندارد، چراکه نیروهای مسلح در اوج توانمندی و اقتدار و بازدارندگی قرار دارند.

به گزارش نصر، امیر دریادار حبیب الله سیاری، معاون هماهنگ کننده ارتش، صبح امروز در مراسم رونمایی از نشان فداکاری به دانشگاه افسری امام علی (ع) با اشاره به اینکه مهمترین درس دفاع مقدس ایثار، جهاد و ولایت مداری است، اظهار داشت: امیدوارم که همه ما ادامه دهنده راه شهدا و در خط ولایت با گام‌هایی استوار حرکت کنیم.
وی با اشاره به تقدیم هزار و ۱۸۴ شهید دانشگاه افسری از دوران دفاع مقدس تا امروز، گفت: دانشگاه افسری امام علی همواره با نیروهای مؤمن، متعهد و متخصص در برابر دشمنان و متجاوزان ایستادگی کرده و امروز از فرمانده معظم کل قوا کمال تشکر را داریم چراکه با اعطای این نشان ارزشمند موجب سرافرازی ما در جامعه جهانی شدند.
دریادرار سیاری تصریح کرد: ارتش جمهوری اسلامی ایران در روزهای آغازین انقلاب اسلامی با بسیج مردمی در برابر عناصر ضد انقلاب که در نقاط مختلف کشور به دنبال ایجاد ناامنی و ترور بودند ایستاد و اجازه نداد این عناصر نهال نوپای انقلاب را از بین ببرند.
وی افزود: پس از حمله ناجوانمردانه رژیم تا بن دندان مسلح بعثی در ۳۱ شهریور ۵۸ که از حمایت دو بلوک شرق و غرب برخوردار بود، ارتش جمهوری اسلامی ایران با تمام توان در مقابل دشمن خبیث ایستادگی کرد.
وی افزود: ارتش، سپاه پاسداران، بسیج مردمی، همه و همه در دوران دفاع مقدس در کنار هم تلاش کردند تا امروز یک وجب از خاک مان به تصرف دشمن درنیاید تا از این درجه عالی از استقلال و خوداتکایی برخوردار باشیم.
دریادار سیاری با بیان اینکه راهبرد دشمن در همان روزهای نخست تجاوز به کشور با شکست مواجه شد، خاطرنشان کرد: صدام با این تصور که ظرف ۳ روز خرمشهر را تصرف خواهد کرد و ظرف یک هفته در میدان آزادی به مصاحبه تلویزیونی خواهد پرداخت به کشورمان حمله کرد اما همانطوری که تاریخ گواه است فقط ۳۴ روز پشت دروازه خرمشهر زمین گیر شده بود.
وی افزود: امروز ارتش و نیروهای مسلح به خود می بالد که از حضور مستشاری در سوریه و دفاع از حریم اهل بیت نیز شهدای عزیزی را تقدیم آرمان‌های انقلاب اسلامی کرده است.
وی خاطرنشان کرد: امروز ارتش و نیروهای مسلح تحریم‌ها را به فرصت تبدیل کرده و در جهت ارتقای توان رزمی و تجهیزاتی خود گام برمی دارند؛ ما در حوزه زمینی امروز تانک، توپ و انواع تجهیزات انفرادی و اجتماعی می‌سازیم، در حوزه پدافند انواع سامانه‌های دفاع هوایی و رادارها را ساخته‌ایم و در نیروی دریایی ناوشکن، ناو موشک انداز و زیردریایی می‌سازیم و و همچنین در حوزه نیروی هوایی قادر به ساخت جنگنده بومی هستیم در حالی که دشمنان می‌خواستند با تنگ‌تر کردن محاصره تحریم‌ها جلوی پیشرفت‌های ما را بگیرند.
وی در پایان افزود: امروز اقتدار جمهوری اسلامی به حدی است که هیچ دشمنی اجازه اینکه فکر تهدید را به مخیله اش راه بدهد را ندارد، چراکه نیروهای مسلح در اوج توانمندی و اقتدار و بازدارندگی قرار دارند.
انتهای پیام/
دستاورهای نوین ارتش از زبان امیر سیاری /هیچ کس به فکر تهدید ایران نیفتد خبرگزاری مهر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار