انتقاد صریح فرماندار هشترود از سازمان غله :

سازمان غله، منافع ملی را فدای مصلحت‌های سلیقه‌ای می‌کند

1399/05/17 - 07:20 - کد خبر: 24711 نسخه چاپی

نصر: فرماندار هشترود با انتقاد صریح از عملکرد غله در هشترود گفت: متاسفانه سازمان غله استان مصالح و منافع ملی را فدای مصلحت‌های سلیقه‌ای خود کرده و با محروم کردن چند سیلوی منطقه از خرید گندم باعث آسیب‌های جبران‌ناپذیر به سرمایه‌گذاران، سیلوداران و سردرگمی کشاورزان گندم کار شهرستان شده است.

به گزارش نصر، امین امینیان، امروز در جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز  شهرستان هشترود اظهار داشت: با حاملان گندم به غیر از سیلوهای شهرستان که به سایر شهرها برده شود برخورد جدی خواهد شد.
وی گفت: متاسفانه برخی دلالان فعال گندم در شهرستان از زمان برداشت فعال شده‌اند و یا از سایر شهرها و کارخانه‌ها نماینده برای خرید گندم کشاورزان در روستاها مستقر شده است.
امینیان، از کشف یک‌هزار و 600 دستگاه اکسیژن سنج  در حال حمل بود خبر داد و گفت: فعلا نمونه مارک این اکسیژن سنج و قیمت  در بازار موجود نیست و ارزش این محموله بیش از 2 میلیارد و 400 میلیون تومان است. 
 وی گفت: نظارت سیستمی با راه‌اندازی سامانه‌های الکترونیکی از موثرترین راه‌ها برای پیشگیری از قاچاق کالا و توزیع عادلانه آن است.
 فرماندار شهرستان هشترود، متذکر شد: امروزه قاچاق کالا در کشور صدمات جبران‌ناپذیر به بدنه اقتصادی کشور و معیشت مردم وارد کرده و موجب جولان دلالان در جامعه شده است که راه‌اندازی سامانه برای کالاهای اساسی می‌تواند در این امر مفید و کارساز باشد.
فرماندار هشترود دربخش دیگری از مطالب خود با انتقاد صریح از عملکرد غله در هشترود تصریح کرد: متاسفانه سازمان غله استان مصالح و منافع ملی را فدای مصلحت‌های سلیقه‌ای خود کرده و با محروم کردن چند سیلوی منطقه از خرید گندم باعث آسیب‌های جبران‌ناپذیر به سرمایه‌گذاران، سیلوداران و سردرگمی کشاورزان گندم کار شهرستان شده است.
 وی افزود: فرمانداری هشترود در این زمینه و برای رعایت حق و حقوق تولیدکننده و مصرف‌کننده موضوع را از طریق مقامات استانی از جمله استاندار پیگیری کرده است و در پایان از تلاش‌های اعضای جلسه به‌خصوص تعزیرات حکومتی شهرستان قدردانی کرد.
‌لازم به ذکر است، تشدید نظارت‌ها و ایجاد سامانه‌های الکترونیکی جامع انبارها، نهاده‌های دامی و کشاورزی، سوخت، برق‌دار کردن چاه‌های کشاورزی، ساماندهی تولید ارز دیجیتال، تامین سوخت ماشین‌آلات کشاورزی  نظارت دقیق بر بازار و شناسنامه‌دار کردن لوازم خانگی و دام‌های سنگین شهرستان از جمله بحث‌های مورد طرح شده در این جلسه بود.
انتهای پیام/
سازمان غله، منافع ملی را فدای مصلحت‌های سلیقه‌ای می‌کند خبرگزاری فارس

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار