معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تبریز؛

یک‌هزار و ۷۵۰ مدافع سلامت آذربایجان‌شرقی به کرونا مبتلا شدند

1399/05/14 - 13:56 - کد خبر: 24521 نسخه چاپی

نصر: معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تا کنون، یک‌هزار و ۷۵۰ نفر از کادر بهداشت و درمان آذربایجان‌شرقی به این بیماری مبتلا شده‌اند.

به گزارش نصر، روزبه رجایی روز سه شنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: این تعداد از مبتلایان کادر بهداشت و درمان به مروز زمان بهبود یافته و پس از سپری کردن دوره درمان به چرخه خدمت بازمی‌گردند.
وی با بیان اینکه متاسفانه چند نفر از همکارانمان را در خط مقدم مبارزه با کرونا را از دست دادیم،افزود: افزایش آمار مبتلایان باعث خستگی روز افزون کادر بهداشت و درمان خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: هر بار از تریبون‌ها و رسانه‌های مختلف اعلام می‌کنیم که مردم بیشتر همراهی کنند تا دیگر شاهد از دست رفتن همکارنمان نباشیم، اما متاسفانه هنوز هم برخی افراد اقدام به برپایی مجلس عروسی کرده و از ماسک استفاده نمی‌کنند، چنین رفتارهایی، خستگی کادر درمان را دو چندان می‌کند.
رجایی بر ضرورت استفاده از ماسک، رعایت فاصله‌گذاری هوشمند و عدم حضور در تجمعات و مراسم‌های مختلف تاکید کرد.
بر اساس آخرین آمار رسمی تاکنون ۳۱۲ هزار و ۳۵ نفر در ایران به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. بیماری کووید ۱۹ تاکنون جان ١٧ هزار و ۴۰۵ نفر را در کشورمان گرفته است. همچنین تاکنون ۲۷۰ هزار و ۲۲۸ نفر از مبتلایان به ویروس کرونا در ایران بهبود یافته‌اند.  
"پاندمی کرونا" تاکنون در سطح جهان ۱۸ میلیون و ۴۴۴ هزار و ۶۴۲ نفر را بیمار کرده و جان ۶۹۷ هزار و ۱۸۹ نفر را در ۲۳۰ کشور گرفته است.
انتهای پیام/
یک‌هزار و ۷۵۰ مدافع سلامت آذربایجان‌شرقی به کرونا مبتلا شدند خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار