شهردار تبریز خبر داد:

آغاز مرحله دوم پویش رحمت و تداوم کمک به آسیب‌دیدگان از کرونا

1399/05/14 - 13:32 - کد خبر: 24517 نسخه چاپی

نصر: شهردار تبریز از آغاز مرحله دوم پویش رحمت از ابتدای ماه محرم خبر داد و گفت: در ایام کرونا، پویش رحمت فرصت و بستر مناسبی برای ادای نذر شهروندان در محرم به شمار می‌آید.

به گزارش نصر، ایرج شهین باهر امروز در جلسه هیئت مدیره پویش رحمت با اشاره به آغاز مرحله دوم این پویش برای کمک به آسیب دیدگان اقتصادی ناشی از بیماری کرونا، اظهار کرد: متأسفانه با تداوم بیماری کرونا، تعداد بیش‌تری از شهروندان شغل خود را از دست داده و بیکار شده‌اند.
او ادامه داد: در این راستا با توصیه امام جمعه محترم تبریز و با علاقه مندی که خیرین و نیکوکاران شهر دارند، مرحله دوم پویش رحمت آغاز می‌شود.
شهردار تبریز یادآور شد: با توجه به محدودیت‌هایی که اخیراً از سوی ستاد مبارزه با کرونا اعلام شده، برخی مشاغل جدید در اثر این محدودیت‌ها آسیب دیده‌اند که به طبع گروه‌های مورد هدف پویش رحمت نیز مبتنی بر این محدودیت‌ها، تفاوت پیدا کرده است.
او در این باره تشریح کرد: گروه‌هایی از جمله خادمان مساجد، هنرمندان، اهالی مطبوعات و خبرنگاران که بخاطر کرونا از نظر شغلی دچار مشکل شده‌اند، هدف مرحله دوم پویش رحمت هستند و سایر اقشار نیز در جلسه بعدی با پیشنهاد و بررسی اعضای هیئت مدیره در اولویت‌های بعدی قرار می‌گیرند.
شهین باهر در ارتباط با تأمین منابع مرحله دوم پویش رحمت، عنوان کرد: با توجه به فرا رسیدن ماه محرم، به نظر می‌رسد در دهه اول این ماه جمع آوری نذرهای شهروندان در قالب پویش رحمت، به جای پخش غذای گرم کارسازتر باشد.
او یادآور شد: با هماهنگی هیئات مذهبی برنامه‌ای تدارک دیده می‌شود تا شهروندان بتوانند در قالب پویش رحمت نذرهای خود را ادا کنند.
او با اشاره به اینکه مرحله اول پویش رحمت موفقیت آمیز بود، اضافه کرد: ما در مرحله دوم می‌خواهیم با کمک‌ها و نذرهای مردم خیر تبریز، مایحتاج کسانی که بخاطر کرونا سفره‌هایشان خالی شده است را تأمین کنیم.
او با درخواست از مردم تبریز جهت همکاری و همراهی در مرحله دوم پویش رحمت، گفت: سعی می‌کنیم لیست افراد آسیب دیده اقتصادی ناشی از بیماری کرونا را از مراجع مختلف تهیه کنیم و در کنار آن، هیئت مدیره پویش رحمت نیز شرایط این پویش را اطلاع رسانی می‌کنند تا کسانی که بیکار شده‌اند، خود جهت ثبت نام اقدام کنند.
شهین در پایان با بیان اینکه شناسایی آسیب دیدگان اقتصادی ناشی از کرونا به شکل سیستمی خواهد بود، ادامه داد: اطلاع رسانی آغاز مرحله دوم پویش رحمت از طریق فضای مجازی و صدا و سیما انجام می‌شود.
انتهای پیام/
 آغاز مرحله دوم پویش رحمت و تداوم کمک به آسیب‌دیدگان از کرونا خبرگزاری مهر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار