مدیر درمان تامین اجتماعی استان زنجان؛

۵۳۶ بیمار کرونایی از بیمارستان‌های تامین اجتماعی زنجان ترخیص شدند

1399/05/14 - 11:30 - کد خبر: 24504 نسخه چاپی

نصر: مدیر درمان تامین اجتماعی استان زنجان گفت: از ابتدای شیوع بیماری کرونا تاکنون ۶۱۵ بیمار کرونایی بستری در ۲ بیمارستان تامین اجتماعی امام حسین (ع) و امدادی ابهر، ۵۳۶ نفر با مراقبت و درمان‌های لازم ترخیص شده‌اند.

به گزارش نصر، علی محمدی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار افزود: سازمان تامین اجتماعی در جهت ایفای نقش ضربه گیری خود، در مواجهه با همه گیری کرونا تمهیدات و تدابیر هوشمندانه داشته است.
وی با بیان اینکه پیامدهای این بحران بر چرخه منابع و مصارف سازمان تاثیرات شگرفی داشته است، اضافه کرد: بیش از ۵۲ درصد از جمعیت کشور که از خدمات متنوع این سازمان از جمله انواع مستمری های بلند مدت گرفته تا هزینه های درمان و مقرری بیکاری و کمک هزینه های مختلف استفاده می کنند و بر همین اساس این سازمان به نهاد کلیدی در حوزه رفاه و تامین اجتماعی کشور تبدیل شده است.
علی محمدی با اشاره به فعالیت ها و اقدامات پیشگیرانه برای کنترل شیوع بیماری کرونا در مراکز درمانی تابعه استان، استفاده حداکثری از ظرفیت مراکز درمانی سازمان برای خدمت رسانی به بیماران کووید -۱۹ تا  الکترونیکی کردن بسیاری از خدمات در حوزه های درمانی را از اقدامات شاخص مدیریت درمان ذکر کرد.
این مسؤول، لزوم توجه به کاهش رفت و آمدها و لغو تجمعات در سالن انتظار مراکز درمانی، کنترل ورود بیماران و همراهان با ماسک و کنترل تب سنجی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی و الزامات سلامت محیط کار را از دیگر اقدامات حوزه درمان اعلام کد.
وی اظهار داشت: به منظور حفاظت از سلامت کادر درمان اقدامات موثری از جمله استفاده از سیستم صوتی برای برقراری ارتباط با مشتریان در کمیسیون های پزشکی و استفاده از موانع شیشه ای و کارت های تشخیص هویت کارکنان و ضدعفونی و گند زدایی لحظه به لحظه مراکز درمانی نیز از اقدامات پیشگیرانه ویژه سلامت کادر درمان و مراجعین انجام شده است.
این مسؤول در خصوص اعتبار استعلام آنی دفترچه های درمانی که بصورت الکترونیکی انجام می شود، نیز گفت:  ایجاد روشهای ۶ گانه سازمان برای مشاهده وضعیت اعتبار دفترچه های درمانی با کد دستوری ۱۴۲۰#۴  که با تلفن همراه بیمه شدگان قابل دریافت  بوده، تاکنون به لحاظ رایگان و سهل الوصول بودن آن، بیشترین استقبال مخاطبین را بخود اختصاص داده است.
تامین اجتماعی در ۲ بخش درمان مستقیم و غیرمستقیم خدمات خود را به گروه‌های تحت پوشش ارائه می‌کند که در حوزه درمان مستقیم و بر اساس آمار ارائه شده سازمان تامین اجتماعی ۴۱۲ مرکز درمانی در سطح کشور دارد که از بزرگترین و مجهزترین بیمارستان‌ها تا دور افتاده ترین نقاط کشور را خدمت رسانی می کند.
۲۳۰ پزشک عمومی، متخصص و دندانپزشک، ۱۳۵ مرکز پاراکلینیک شامل رادیولوژی، آزمایشگاه، ۳۵ درمانگاه خصوصی و دولتی و ۱۲ بیمارستان در استان زنجان طرف قرار داد تأمین اجتماعی هستند.
انتهای پیام/
۵۳۶ بیمار کرونایی از بیمارستان‌های تامین اجتماعی زنجان ترخیص شدند خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار