مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌شرقی؛

۷۱ کیلومتر از آزادراه تبریز - ارومیه زیر بار ترافیک رفته است

1399/05/13 - 11:36 - کد خبر: 24429 نسخه چاپی

نصر: مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌شرقی گفت: ۷۱ کیلومتر از آزادراه تبریز - ارومیه زیر بار ترافیک رفته و ۱۷ کیلومتر نیز در حال اجراست.

به گزارش نصر، ابوالقاسم سلطانی روز دوشنبه در گفت و گویی افزود: در زمان کنونی قطعه یک این آزادراه به طول ۲۴.۵ کیلومتر، قطعه ۲ به طول ۱۵.۵ کیلومتر و قطعه ۴ به طول ۳۱ کیلومتر تکمیل شده و رفت و آمد خودروها در آن ها در جریان است.
وی با بیان اینکه قطعه ۳ به طول ۱۷ کیلومتر نیز در حال انجام است، اظهار داشت: این قطعه دارای ۲ تونل هر کدام به طول ۲ هزار و ۲۵۰ متر بوده و عملیات اجرایی آن به حدود ۱۷ درصد پیشرفت فیزیکی رسیده است و تلاش می شود تا پایان سال ۱۴۰۰ تکمیل و به بهره برداری برسد.
مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌شرقی با اشاره به اینکه مقدمات واگذاری قطعه ۵ به پیمانکار به طول حدود ۳۰ کیلومتر در حال انجام است، گفت: قطعه ۶ این آزادراه به طول ۳۰ کیلومتر نیز به پیمانکار واگذار شده است.
سلطانی ادامه داد: برای افزایش ایمنی ترافیک در راه های استان در سال گذشته طرح های بازگشایی باند دوم آزادراه تبریز – ارومیه به طول ۳۱ کیلومتر اجرا شده است.
نا به این گزارش، آزادراه تبریز- ارومیه به طول حدود ۱۵۰ کیلومتر علاوه بر کاهش بیش از ۱۰ کیلومتری فاصله بین ۲ شهر، در صورت تکمیل، بسترساز رشد و شکوفایی اقتصادی منطقه شمال غرب و توسعه صنعت گردشگری در مناطق پیرامونی دریاچه ارومیه خواهد شد.
انتهای پیام/
۷۱ کیلومتر از آزادراه تبریز - ارومیه زیر بار ترافیک رفته است خبرگزاری ایرنا


نظرها بسته شده اند

نمایش 0 نظر

پژوهشیار