خبر/

اقتصاد آمریکا در نیمه دوم امسال بدترین افت تاریخی را تجربه می‌کند

1399/05/09 - 15:27 - کد خبر: 24228 نسخه چاپی

نصر: اقتصاد آمریکا در نیمه دوم امسال به دلیل تاثیر شیوع بیماری کووید 19 شدیدترین افت تاریخی خود را تجربه خواهد کرد.

به گزارش نصر، اقتصاد آمریکا در نیمه دوم امسال به دلیل همه‌گیری بیماری کووید 19 که باعث کاهش مصرف و افزایش هزینه‌ فعالیت‌های اقتصادی شده است، شدیدترین افت تاریخی را تجربه خواهد کرد که از زمان «رکود بزرگ» بی‌سابقه است.
این افت اقتصادی به حدی خواهد بود که تمام رشد اقتصادی 5 سال اخیر آمریکا را از بین خواهد برد. روز گذشته جرومی پاول، رئیس فدرال رزرو آمریکا هم کاهش فعالیت‌های اقتصادی آمریکا را تایید کرد. بنابراین بانک مرکزی این کشور نرخ بهره را در نزدیکی صفر نگه داشته و متعهد شده که همچنان تزریق پول به اقتصاد آمریکا را ادامه دهد. 
سانگ وون سون، پروفسور حوزه اقتصادی و مالی در دانشگاه لیویولا گفت: «چشم‌انداز خوبی برای آمریکا وجود ندارد، رفتار آمریکایی‌ها در مورد فاصله‌گذاری اجتماعی مناسب نیست. نرخ ابتلا به صورت غیر قابل باوری بالا می‌رود و مفهوم آن این است که رشد اقتصادی این کشور نمی‌تواند در مسیر رشد قرار گیرد.» 
بر اساس بررسی‌های رویترز از اقتصادانان؛ نرخ تولید ناخالص داخلی این کشور در سه ماهه گذشته 34.1 درصد افت کرد. بنابراین مفهوم آن این است که شدیدترین کاهش را از سال 1947 تاکنون که دولت آمریکا اقدام به ثبت آمارها کرده، تجربه کرده است. افت تولید ناخالص داخلی که پیش از این 10 درصد را در نیمه دوم سال 1958 تجربه کرده بود، اکنون سه برابر شده است. 
پیش‌بینی‌ها بر این است که تولید ناخالص داخلی این کشور در نیمه اول سال 2020 به 11 درصد کاهش یابد. 
انتهای پیام/
اقتصاد آمریکا در نیمه دوم امسال بدترین افت تاریخی را تجربه می‌کند خبرگزاری فارس


نظرها بسته شده اند

نمایش 0 نظر

پژوهشیار