استاندار زنجان؛

استخراج مواد اولیه معدن زیرزمینی انگوران، سهم اساسی در تامین نیاز کشور دارد

1399/05/09 - 12:44 - کد خبر: 24207 نسخه چاپی

نصر: استاندار زنجان گفت: به‌رغم اینکه زنجان، یکی از استان‌های معدنی کشور است اما هنوز هم بخشی از مواد اولیه و خاک معدنی وارد می‌شود که استخراج مواد اولیه از معدن زیرزمینی سولفوره انگوران می‌تواند سهم اساسی در تامین نیازهای استان و کشور داشته باشد.

به گزارش نصر، فتح‌الله حقیقی شامگاه چهارشنبه بعد از افتتاح معدن زیرزمینی سولفوره انگوران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: وارد کردن خاک روی به دلیل کم بودن استخراج معادن بود، افتتاح این معدن، نقش مهمی در تولید استان دارد زیرا ۷۵ درصد صادرات استان زنجان، مواد معدنی فرآوری‌شده است.
وی خاطرنشان کرد: هر اندازه که بتوانیم استخراج و فرآوری مواد معدنی داشته باشیم، نقش اساسی در رشد و توسعه استان زنجان داشته و سبب ارتقای جایگاه این استان می‌شود.
حقیقی گفت: این معدن قادر به استخراج سالانه ۱۲۰ هزار تن ماده معدنی است که قابلیت افزایش تا ۲۰۰ هزار تن را نیز دارد.
استاندار زنجان اظهار داشت: عیار مواد استخراجی از معدن زیرزمینی سولفوره انگوران حدود ۳۰ درصد است که برای استان زنجان بسیار مهم به شمار می‌رود.
مقام عالی دولت در استان زنجان ابراز کرد: امیدواریم از ظرفیت قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا(ص) در مسائل دیگر مانند تعیین تکلیف هفت میلیون تن پسماند روی نیز بتوانیم بهره‌مند شویم و به توسعه بیش از پیش استان زنجان کمک کنیم.
به گزارش ایرنا، برای معدن زیرزمینی سولفوره انگوران یک هزارو ۲۵۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری ریالی و هزار و ۲۰۰ میلیون یورو سرمایه گذاری ارزی شده است.
با بهره برداری از این معدن ، سالانه ۱۲۰ هزار تن کانسنگ استخراجی سولفوره، مخلوط سولفوره-اکسیده و اکسید با عیار ۲۵ درصد روی و ۲ درصد سرب تولید خواهد شد.
معدن انگوران در شهرستان ماهنشان، استان زنجان واقع شده است.
انتهای پیام/
استخراج مواد اولیه معدن زیرزمینی انگوران، سهم اساسی در تامین نیاز کشور دارد خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار