با حضور رئیس جمهور؛

مراسم بهره برداری از ۵ طرح صنعتی و معدنی آغاز شد

1399/05/09 - 12:01 - کد خبر: 24201 نسخه چاپی

نصر: مراسم بهره برداری از پنج طرح بزرگ صنعتی و معدنی در استان‌های فارس، خوزستان و مازندران با حضور رئیس جمهور آغاز شد.

به گزارش نصر، مراسم بهره برداری از پنج طرح بزرگ صنعتی و معدنی در استان‌های فارس، خوزستان و مازندران با حضور رئیس جمهور به صورت ویدئو کنفرانسی در ساختمان حافظیه تهران آغاز شد.
به گزارش مهر، دو سیلوی گندم در شهرستان‌های داراب و اقلید به ترتیب به ظرفیت‌های ۴۰ و ۳۰ هزار تن و طرح تولید روزانه سه هزار تن کربنات سدیم در شهرستان فیروز آبادِ استان فارس، طرح تولید شمش و میلگرد فولادی با ظرفیت ۴۵۰ هزار تن در شهرستان دزفولِ استان خوزستان و یک طرح تولید تخته‌های ام دی اف با ظرفیت ۳۰۰ هزار متر مکعب در شهرستان بهشهرِ استان مازندران طرح‌هایی است که امروز به بهره برداری می‌رسد.
در ابتدای این مراسم سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت در ارتباطی تصویری از کارخانه تولید ام دی اف در بهشهر، گزارشی از کیفیت این طرح‌ها ارائه می‌کند و به سوالات آقای روحانی پاسخ می‌دهد و پس از مراسم بهره برداری، رئیس جمهور سخنرانی می‌کند.
حجم سرمایه گذاری این طرح‌ها ۵ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان است که با بهره برداری از این طرح‌ها برای بیش از ۱۷۰۰ نفر به صورت مستقیم و برای هشت هزار و 500 نفر به صورت غیر مستقیم، اشتغال ایجاد می‌شود.
روحانی: مرکز تولید چوب و ام دی اف به مرکز صادرات دریایی تبدیل شده است
به گزارش مهر، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور در مراسم ویدئوکنفرانسی افتتاح طرح تولید تخته فیبر در استان مازندران پس از توضیحات وزیر صمت و استاندار این استان و سرمایه گذار این استان، گفت: بسیار خرسندم که در این ایام مبارک یعنی در روز عرفه و شب عید قربان ما در حال افتتاح این طرح ملی هستیم. برای ما بسیار مهم است که منطقه شمال کشور به مرکز تولید چوب و ام دی اف برای تأمین نیاز داخلی و صادرات شده است.
وی افزود: همچنین این حوزه به مرکز صادرات دریایی تبدیل شده است که این ظرفیت قبلاً هم بود اما در این ایام تکمیل شده است.
رئیس جمهور درباره مشکلات مطرح شده از سوی سرمایه گذار این طرح، خطاب به او گفت: مطالبی که امروز گفتید قبلاً در سال ۹۶ درباره آن بحث کردیم و من با وزیر کشاورزی و هیئت دولت راجع به آن صحبت کردم و فکر می‌کردم که حل شده است. اما امروز که مجدداً این مطالب را مطرح کردید من حتماً این موضوع را دنبال خواهم کرد.
وی افزود: من این مساله را هم به وزیر کشاورزی خواهم گفت و هم وزیر محترم صمت پیگیر آن خواهند شد تا مشکلات شما در سال جاری حل شود که برای کشور بسیار حائز اهمیت است.
روحانی درباره توضیحات استاندار مازندران پیرامون آمار کرونا در این استان اظهار داشت: آمار ارقام چند روز اخیر موید صحبت‌های شما درباره کاهش مبتلایان و فوتی‌ها در مازندران است. در همه استان‌ها به جز دو استان یک روند صحیحی برای کنترل این بیماری برقرار شده است. به جز آن دو استان بقیه استان‌ها با وجود مشکلات زیاد توانسته اند بیماری را کنترل کنند.
روحانی در ادامه با یاد و نام خدا و تبرک جستن از روز با عظمت عرفه و با استمداد از روح حضرت مسلم علیه السلام طرح توسعه تولید انواع تخته و ام دی اف را افتتاح کرد.
با دستور رئیس جمهور فاز دوم مجتمع فولاد جنوب دزفول افتتاح شد
به گزارش مهر، حجت الاسلام روحانی رئیس جمهور سپس در مراسم ویدئو کنفرانسی فاز دوم مجتمع فولاد جنوب دزفول را پس از توضیحات معاون وزارت صمت، استاندار خوزستان و سرمایه گذار این طرح، افتتاح کرد.
انتهای پیام/
مراسم بهره برداری از ۵ طرح صنعتی و معدنی آغاز شد خبرگزاری مهر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار