مدیر روابط عمومی انجمن صنفی برگزارکنندگان نمایشگاه های ایران:

بدون برپایی نمایشگاه ها چرخ کارخانه ها نمی چرخد/ تولید سالانه 10 میلیون تن فولاد در آذربایجان شرقی

1399/05/09 - 08:35 - کد خبر: 24176 نسخه چاپی

نصر: مدیر روابط عمومی انجمن صنفی برگزارکنندگان نمایشگاه های ایران، برگزاری نمایشگاه ها را یک فعالیت اجتماعی و اقتصادی دانست و خاطرنشان کرد: نمایشگاه، محلی برای ایجاد ارتباط موثر بین واحدهای مختلف اقتصادی است که این ارتباط در دراز مدت باعث تولید ثروت شده و موتور محرکه اقتصاد را بیش از پیش به چرخش در می آورد.

به گزارش نصر، محمود بندرچی در گفتگو با خبرنگار نصر، افزود: ما مجبور هستیم که فعالیت اجتماعی و اقتصادی داشته باشیم و نمایشگاه یکی از چرخ های اقتصادی کشور است و در صورت عدم برپایی آن، چرخ کارخانه ها به خوبی نمی چرخد.
مجری برگزاری هفدهمین نمایشگاه بین المللی متالوژی، فولاد و ریخته گری، ماشین آلات و صنایع وابسته در تبریز  به تاثیر کرونا بر برگزاری نمایشگاهها اشاره کرد و اذعان داشت: از زمان شیوع این ویروس در جامعه برگزاری همه نمایشگاه ها به حالت تعویق افتاده بود، ولی تعویق بیشتر از این به چرخه اقتصاد کشور ضرر جبران ناپذیری وارد خواهد کرد.
وی به اهمیت برپایی نمایشگاه ها اشاره کرد و افزود: قلب اقتصاد در نمایشگاه ها تعریف می شود؛ در نمایشگاه ها است که محصولات معرفی می شوند، دستاوردهای یک صنعت نشان داده می شوند و ارتباط بین تولیدکنندگان برقرار می شود.
بندرچی ادامه داد: به واسطه برپایی یک نمایشگاه است که کلی بازدید کننده حرفه ای در صنعت مربوطه وارد کار می شوند که به رشد اقتصاد حوزه مربوطه کمک می کند.
مدیر روابط عمومی انجمن صنفی برگزارکنندگان نمایشگاه های ایران، هدف از برپایی نمایشگاه های تخصصی را  پیوندی بین تمام این زنجیره ها دانست و خاطرنشان کرد: نمایشگاه ها در دو نوع عمومی و تخصصی برگزار می شوند و برخلاف نمایشگاه های عمومی، مخاطبین نمایشگاه های تخصصی از قبل تعیین شده هستند.
مدیر عامل شرکت رستاک پاد ویژن در ادامه به برگزاری هفدهمین نمایشگاه متالوژی در آذربایجان شرقی اشاره کرد و اذعان داشت: در این نمایشگاه که از 12 تا 15 مرداد ماه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تبریز برگزار خواهد شد؛ صنایع ریخته گری و فولاد، معادن،شرکت های فنی و مهندسی، ماشین آلات، آبکاری، آهنگری و پرس کاری و.. حضور خواهند داشت.
بندرچی به کمبود سنگ آهن در آذربایجان شرقی اشاره کرد و افزود: آذربایجان شرقی در تهیه مواد اولیه برای صنعت فولاد به شدت کمبود دارد و این نمایشگاه فرصت خوبی برای ارائه محصولات شرکت های تولید کننده قطعات فولادی است.
وی به دلایل کمبود سنگ آهن در آذربایجان شرقی اشاره کرد و اذعان داشت: دلیل کمبود سنگ آهن در استان این است که کارهای اکتشافی و استخراج معادن سنگ به خوبی انجام نگرفته است.
بندرچی افزود: سالانه 10 میلیون تن فولاد در آذربایجان شرقی تولید می شود، که 90 درصد آن را بخش خصوصی تامین می کند.
وی در ادمه به رعایت پروتکل های بهداشتی در برگزاری این نمایشگاه اشاره کرد و اذعان داشت: قبل از ورود به سالن های نمایشگاه، افراد باید از تونل های ضدعفونی رد شوند و همچنین ماسک در اختیار همه مراجعه کنندگان قرار خواهد گرفت و سالن ها هر روز بعد از اتمام کار نمایشگاه، ضدعفونی خواهند شد.
بندرچی در آخر، صنعت ریخته گری را مادر تمام صنایع ایران دانست و تصریح کرد: بخش عمده مقاومت در برابر تحریم ها را مدیون صنعت ریخته گری هستیم؛ چرا که این صنعت به شدت ارزآور است و همچنین تامین کننده تجهیزات اکثر صنایع محسوب می شود و شرکت ریخته گری تراکتورسازی تبریز، سرآمد صنایع ریخته گری ایران است.
انتهای پیام/
بدون برپایی نمایشگاه ها چرخ کارخانه ها نمی چرخد/ تولید سالانه 10 میلیون تن فولاد در آذربایجان شرقی فاطمه قلی پور گنجه لو

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار