سید عباس موسوی؛

منتظر اقدامات ملموس و برجسته از سوی کره جنوبی هستیم

1399/05/08 - 16:11 - کد خبر: 24165 نسخه چاپی

نصر: سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به ادعای خبرگزاری کره جنوبی، گفت: به اندازه کافی از کره جنوبی وعده شنیده‌ایم؛ بنابراین فقط منتظر اقدامات ملموس و برجسته هستیم طبعا کسی در ایران منتظر محموله نیم میلیون یا دو میلیون دلاری نیست.

به گزارش نصر، «سید عباس موسوی» روز چهارشنبه در گفت‌وگویی درباره ادعای خبرگزاری یونهاپ درباره گفت‌وگوی ویدیوکنفرانسی مقامات ایران و کره جنوبی درباره خرید دارو و تجهیزات پزشکی گفت: به اندازه کافی از کره جنوبی وعده شنیده‌ایم؛ بنابراین فقط منتظر اقدامات ملموس و برجسته هستیم.
سخنگوی وزارت امور خارجه با تاکید بر اینکه کسی در ایران منتظر محموله نیم میلیون یا دو میلیون دلاری نیست، اظهار داشت: امیدواریم مقامات کره‌ای حجم منابع مالی مردم ایران در این کشور و عدم وجود هیچ منع قانونی برای تجارت با ایران را به یاد داشته باشند.
بنا به اعلام خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی، این کشور امروز از طریق ویدیو کنفرانس با مقامات کشورمان درباره خرید دارو و تجهیزات پزشکی گفت‌وگو می‌کند.
در پی مانع‌تراشی غیرقانونی کره جنوبی برای دسترسی به منابع مالی ایران نزد بانک‌های کره‌ای، وزارت امور خارجه در رایزنی‌های مستمر و متعدد به دولت کره اعلام کرده است هیچ تحریم و مبنای قانونی برای این کار وجود ندارد و رفتار طرف کره‌ای مغایر با اصول روابط دوستانه و مبانی حقوقی همکاری کشورها است.
وزارت امور خارجه تاکید کرده است که وعده‌های مکرر طرف کره‌ای برای حل مشکل عملا نتیجه‌ای نداشته و صرفا موجب ارسال یک محموله ناچیز نیم میلیون دلاری به ایران شده است. 
انتهای پیام/
 منتظر اقدامات ملموس و برجسته از سوی کره جنوبی هستیم خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار