معاون عمرانی استانداری آذربایجان‌شرقی خبر داد:

مطالعات بافت تاریخی عاملی مؤثر در تثبیت سبک وجریان زندگی در تبریز

1399/05/08 - 14:14 - کد خبر: 24157 نسخه چاپی

نصر: معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان‌شرقی مطالعات بافت تاریخی را عاملی مؤثر در تثبیت سبک و جریان زندگی در بافت تاریخی تبریز عنوان کرد.

به گزارش نصر، جواد رحمتی امروز در جلسه بررسی ضوابط حریم منظر و بافت تاریخی تبریز، مطالعه پلاک به پلاک بافت تاریخی تبریز را امری کارآمد در بررسی تخصصی و حفاظت از بافت تاریخی عنوان کرد و گفت: در اجرای مطالعات پلاک به پلاک بافت تاریخی تبریز لازم است تا دیدگاه اجتماعی و زیستی نیز در آن لحاظ شود تا به دنبال این مطالعه سبک و جریان زندگی در این منطقه به ثبت برسد.
او در ادامه گفت: از دیگر اقدامات مهمی که می‌بایست در راستای حفاظت و صیانت از بافت تاریخی لحاظ شود، ارائه مزایا و خدمات ویژه در راستای افزایش رعایت ضوابط تاریخی، زیست پذیر شدن بافت تاریخی شهر و همچنین ارتقا کیفیت زندگی بر مبنای رعایت واحدهای همسایگی و تعلق‌خاطر ساکنین است.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه نقطه اتصال کوریدورهای شهری، معابر هستند، گفت: از مهم‌ترین ساختارهای معابر، ساختمان‌ها هستند که لازم است در راستای رعایت ضوابط بافت تاریخی و باروی تبریز اراده‌ای همگانی لحاظ شود و اجرای ساختمان‌سازی براساس این اصول انجام شود.
رحمتی در خاتمه گفت: با توجه به ضرورت رعایت ضوابط بافت تاریخی، لازم است تا مشاوران طرح مطالعاتی، نگاهی سه‌بعدی به ساختارها و اجزای تشکیل‌دهنده بافت تاریخی داشته باشند.
انتهای پیام/
 مطالعات بافت تاریخی عاملی مؤثر در تثبیت سبک وجریان زندگی در تبریز خبرگزاری مهر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار