رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی آذربایجان شرقی:

موفقیت‌های بسیاری با تفکر جهادی رقم می‌خورد

1399/05/08 - 12:14 - کد خبر: 24139 نسخه چاپی

نصر: رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی آذربایجان شرقی تاکید کرد: اگر با تفکر جهادی، وارد زمینه‌های فرهنگی شویم، قطعا موفقیت‌های بسیاری در کشور رقم خواهد خورد.

به گزارش نصر، فرزان قالیچی در گفت‌وگویی به اشاره به فرارسیدن ۱۶ مرداد سالروز تاسیس جهاددانشگاهی اظهار کرد: در اردیبهشت سال ۵۹ بنده مدرک دیپلم را دریافت کردم که این امر همزمان با وقوع انقلاب فرهنگی اتفاق افتاد، محیط دانشگاه‌ها با نفوذ انواع گروه‌های چپ و منافقین در سمت خلاف مسائل انقلابی آن دوران حرکت می‌کرد، از این رو دانشگاه‌ها تعطیل شد.
وی ادامه داد: در راستای پاکسازی محیط و دمیدن خون تازه به دانشگاه‌ها متناسب با جهت گیری انقلاب، در ۱۶ مرداد سال ۵۹، نهاد انقلابی جهاد دانشگاهی تاسیس شد و بنده نیز جزو اولین ورودی‌های دانشگاه بعد از انقلاب بودم.
وی افزود: فعالیت این نهاد انقلابی از همان اوایل دانشگاه گسترده بوده و بنده نیز در انواع کارهای این نهاد که اغلب هم فرهنگی بودند، با جهاد دانشگاهی آشنایی یافتم و همکاری‌های کوتاه مدتی نیز با هم داشتیم.در دوران دانشجویی همکاریم با جهاد دانشگاهی فقط در اقدامات فرهنگی بود و اکنون هم با توجه به تاسیس مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی تبریز با این سازمان همکاری می‌کنیم.
وی با بیان این‌که نهاد انقلابی جهاد دانشگاهی توانسته تاثیرات مهم خود را در همان اوایل انقلاب فرهنگی بر دانشگاه‌ها بگذارد، اظهار کرد: در این راستا اقدامات خوبی هم‌چون ایجاد مرکز درمان ناباروری، مرکز تخصصی انرژی‌های نو، پژوهشکده توسعه و برنامه ریزی و خبرگزاری‌های ایکنا و ایسنا جزو کارهای مهم این نهاد است.
رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی آذربایجان شرقی متذکر شد: در هر مسیری که با تفکر انقلابی و جهادی وارد کار شویم، موفق خواهیم شد، در بعضی از اتفاقاتی که در کشور به خصوص در سال‌های اخیر اتفاق افتاده اگر موفقیتی در زمینه امنیتی و دفاعی حاصل شده، در سایه جوانان جهادی این کشور بوده است.
وی افزود: اگر از نهادهای جهادی با عناوین و عملکرد انقلابی دور شویم و به سایر سازمان‌ها روی آوریم، قطعا موفقیتی نخواهیم داشت، از این رو امیدواریم به همت مسئولان جهاد دانشگاهی استان و کشور با دمیدن روحیه جهادی در بدنه این سازمان شاهد شکوفایی بیش از پیش این نهاد انقلابی باشیم.
وی متذکر شد: کشور به فعالیت و کار نیاز دارد و ما هرچقدر در این راستا فعالیتی داشته باشیم باز هم کم است، جهاد دانشگاهی نیز می‌تواند در حوزه‌های مختلف به خصوص فرهنگی و دانشگاهی اقدامات خوبی را انجام دهد.
انتهای پیام/
موفقیت‌های بسیاری با تفکر جهادی رقم می‌خورد خبرگزاری ایسنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار