معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان؛

۴۰۰ هزار تن گندم از کشاورزان آذربایجان‌شرقی خریداری شد

1399/05/08 - 11:41 - کد خبر: 24135 نسخه چاپی

نصر: معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌شرقی گفت: تاکنون ۴۰۰ هزار تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان به قیمت تضمینی خریداری شده است.

به گزارش نصر، علی رخ افروز روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران در هشترود افزود: این میزان گندم از ۳۵ روز گذشته و از زمان آغاز برداشت این محصول در ۲۱ شهرستان استان خریداری شده است.
وی گفت : کشاورزان استان مختار هستند گندم مازاد خود را به صورت تضمینی یا به صورت توافقی بالاتر از قیمت تعیین شده به کارخانه های آرد سازی بفروشند.
رخ افروز افزود: متاسفانه آذربایجان شرقی از استان هایی است که محصول گندم را دیرتر از سایر استان ها برداشت می کند از این رو پرداخت قیمت گندم خریداری شده از سوی دولت نیز با تاخیر انجام می شود.
وی گفت: تاکنون ۳۵ درصد پول کشاورزان گندم کار استان پرداخت شده و تلاشمان بر این است تا در حداقل زمان مابقی پول کشاورزان را نیز پرداخت کنیم.
رخ افروز اضافه کرد: پرداخت به موقع پول به کشاورزان، دست آنها را در خرید به موقع نهاده های کشاورزی،  کود و ادوات بازتر می کند.
امسال قیمت خرید تضمینی گندم مازاد بر نیاز کشاورزان ۲۵ هزار ریال تعیین شده و بنا به گفته رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان‌شرقی، امسال بیش از ۶۰۰ هزار تن گندم از گندم کاران استان خریداری می‌شود.
انتهای پیام/
۴۰۰ هزار تن گندم از کشاورزان آذربایجان‌شرقی خریداری شد خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار