استاندار زنجان:

تکمیل طرح توسعه بیمارستان ولیعصر زنجان بسیاری از مشکلات این حوزه را رفع می‌کند

1399/05/08 - 10:56 - کد خبر: 24129 نسخه چاپی

نصر: استاندار زنجان گفت: طرح توسعه ۱۴۴ تختخوابی بیمارستان ولیعصر(عج) یکی از پروژه‌های مهم این استان است که طبق برنامه و با اعتبار تخصیص یافته مقرر شد، تا مهر امسال به بهره برداری برسد که با تحقق این مهم بسیاری از مشکلات کنونی این حوزه برطرف خواهد شد.

به گزارش نصر، فتح الله حقیقی شامگاه سه‌شنبه در جلسه ستاد پیشگیری از کرونای استان با اشاره به سفر اخیر رییس سازمان برنامه و بودجه به این استان افزود: هر چند این سفر ۴۲۵ میلیارد تومان ره‌آورد برای این استان به همراه داشت اما می‌تواند گره‌های بزرگی از پروژه‌های مختلف استان را نیز باز کند.
وی با اشاره به اینکه ماسک نزدن عده ای در شرایط کنونی بازی با جان خود و دیگران است، ادامه داد: برخی ها با جسارت هر چه تمام عنوان می کنند که برای پیشگیری از بیماری ماسک نمی زنند و همین مساله نارضایتی را در بین عموم مردم فراهم می کند.
حقیقی یادآورشد: در شرایطی کنونی ۹۰ درصد اقشار مختلف مردم این استان پروتکل‌های بهداشتی کرونایی را رعایت و به ویژه از ماسک استفاده می‌کنند و این مهم باید در تمامی ارگانها و دستگاه‌های اجرایی استان با جدیت پیگیری شود.
استاندار زنجان تصریح کرد: هرچند شمار مبتلایان سرپایی کرونا در این استان نسبت به روزهای گذشته روند کاهشی یافته، اما تعداد بیماران کرونایی بد حال فروکش نکرده است و در این شرایط مسببان ابتلای دیگران به این بیماری در پیشگاه خداوند مسؤول هستند و در این راستا باید قانون و قواعدی را برای برخورد با افراد بی تفاوت در امر استفاده از ماسک تدوین کرد.
وی اظهار داشت: بر این مبنا پیشنهاداتی از سوی یک تیم کارشناسی در جلسات  آینده ستاد پیشگبری از کرونا مطرح شود و از طرفی دبیرخانه ستاد نیز حداکثر تا چهار ساعت پس از برگزاری جلسات مصوبات را به دستگاه‌های عضو ارسال کند تا از فرصت سوزی‌ها جلوگیری و اقدامات بهنگام انجام گیرد.
استاندار زنجان بر تشکیل سایت جامع برای تعاملات و اطلاع رسانی بیشتر با همیاران سلامت اشاره کرد و گفت: در جلسات آتی پروتکل‌هایی در این خصوص تهیه شود تا گروه‌های هدف بر این اساس نسبت به اقدامات لازم مبادرت کنند.
وی در خصوص افزایش ظرفیت تولید ماسک در این استان نیز گفت: طبق برنامه ریزی ها و تا ۱۰ روز آینده تولیدات و اقدامات ویژه ای در این خصوص انجام خواهد گرفت که نیاز استان و حتی کشور را برطرف خواهد کرد.
حقیقی افزود: با توجه به حکمرانی بیماری کرونا و تداوم آن در ماه‌های آتی پیشنهاداتی در خصوص روش صحیح زدن ماسک به عموم  مردم و ارائه این نوع کالا به قیمت نیم بها و یا رایگان به گروه‌های محروم داده خواهد شد که در کنار آن آمادگی برای عرضه  مواد اولیه نیز وجود دارد.
وی در خصوص نحوه تهیه پروتکلهای کرونایی ایام ماه محرم نیز گفت: در این راستا تلاش می‌شود با آماده سازی فضا مراسم عزاداری برگزار شود.
حقیقی اظهار داشت: با اقدامات انجام گرفته شمار دستگاه‌های اجرایی رعایت کننده پروتکل های بهداشتی کرونایی اکنون به ۱۰ دستگاه رسیده که این روند باید همچنان ادامه یابد و از طرفی میانگین رعایت موارد بهداشتی نسبت به جلسه گذشته ۲۰ درصد افزایش یافته است.  
استاندار زنجان گفت: هر چند اغلب بانکهای دولتی استان پروتکل‌های بهداشتی کرونایی را نسبت به هفته های گذشته بهتر عملی کرده اند، اما بانک های خصوصی دارای اشکالاتی هستند که باید در کوتاهترین زمان ممکن نسبت به موارد یاد شده اقدام کنند.
وی لزوم همکاری مشترک امور عملکرد بازرسی استاندار و مرکز بهداشت در ثبت بازدیدهای میدانی و میزان رعایت پروتکل های بهداشتی گروه‌های تحت پوشش را یادآور شد و گفت: هتل ها، داروخانه ها، نانوایی‌ها، پایانه مسافربری درون‌شهری نسبت به گذشته در زمینه رعایت پروتکل های بهداشتی عملکرد خوبی داشته اند اما پایانه مسافربری برون‌شهری وضعیت نامناسبی دارد.
حقیقی خاطرنشان کرد: مراسم روز عرفه برای جلوگیری از شیوع کرونا باید در مکانهای روباز استان و صرفا با تایید مرکز بهداشتی استان برگزار شود.
انتهای پیام/
تکمیل طرح توسعه بیمارستان ولیعصر زنجان بسیاری از مشکلات این حوزه را رفع می‌کند خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار