استاندار آذربایجان شرقی؛

نهادهای حقوقی در مسیر مبارزه با فساد تلاش کنند

1399/05/07 - 16:53 - کد خبر: 24113 نسخه چاپی

نصر: استاندار آذربایجان شرقی گفت: فعالیت نهادهای حقوقی باید به استقرار هرچه بیشتر عدالت و مبارزه با ظلم و فساد در جامعه منجر شود.

به گزارش نصر، محمدرضا پورمحمدی روز سه شنبه در دیدار رئیس و اعضای هیأت مدیره مرکز وکلای دادگستری استان، افزود: سواد جامعه نسبت به اطلاعات حقوقی، بسیار اندک است و انتظار داریم نهادهایی مانند مرکز وکلای قوه قضائیه برای افزایش اطلاعات حقوقی مردم و آشنایی شهروندان با حقوق و تکالیف خود اهتمام جدی داشته باشند.
 
وی با تبیین شاخصه‌های بین‌المللی سواد در دوره‌های مختلف زمانی، افزود: آشنایی اقشار مختلف جامعه با علم حقوق و انجام تکالیف و تعهدات خود نسبت به دیگران، یکی از جدیدترین شاخصه‌های باسوادی در دنیا محسوب می‌شود.
 
وی افزایش فعالیت‌های فرهنگی و رسانه‌ای برای آشنایی عموم مردم با نهاد وکالت و علم حقوق را  ضروری دانست و گفت: دستگاه‌های مختلف نهایت همکاری خود را برای تحقق این مهم داشته باشند.
 
استاندار آذربایجان شرقی از مردم خواست به وکلای بدون پروانه اعتماد نکنند و گفت: برای جلوگیری از مشکلات حقوقی، باید فعالیت وکلا در جامعه، سامان‌دهی شده و هر فارغ‌التحصیل رشته حقوق، از عنوان وکیل برای خود استفاده نکند.
 
پورمحمدی با بیان اینکه رویکرد جدید قوه قضائیه در مبارزه با فساد، امید مردم برای مبارزه با مفسدان را بیشتر کرده، افزود: برخورد قاطع با مفسدان درون‌سازمانی نیز از جمله مولفه‌هایی است که نویدبخش مبارزه قاطع با خائنان به مردم و انقلاب اسلامی است.
 
وی بر سخت‌گیری در سنجش صلاحیت علمی وکلا و آسیب‌شناسی مشکلات موجود در این حوزه نیز تاکید کرد و افزود: نظارت بر فعالیت وکلا و برخورد با متخلفان، از جمله موضوعاتی است که باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد تا روز به روز شاهد استقبال مردم از مراجعه به وکلای متخصص و متعهد باشیم.

رئیس مرکز وکلای دادگستری آذربایجان شرقی نیز در این دیدار با ارائه گزارشی از مهم‌ترین اقدامات و فعالیت‌های این مجموعه، افزود: بیش از یک هزار و ۴۰۰ نفر از وکلای استان، عضو مرکز وکلا هستند.
 
علی آقاپور افزود: مرکز وکلای دادگستری استان، آمادگی خود را برای همکاری هرچه بیشتر با دستگاه های اجرایی و سازمان های دولتی برای جلوگیری از تضییع بیت المال و همچنین حمایت از افراد نیازمند و بی بضاعت اعلام می کند.
انتهای پیام/
نهادهای حقوقی در مسیر مبارزه با فساد تلاش کنند خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار