شهردار منطقه سه

بازسازی بخش فروریخته کانال ایلی سو در تبریز آغاز شد

1399/05/06 - 10:37 - کد خبر: 24007 نسخه چاپی

نصر: شهردار منطقه ۳ تبریز از آغاز عملیات بازسازی بخش فروریخته "کانال ایلی سو" در حاشیه خیابان مشروطه در مقابل دانشگاه هنر خبر داد و گفت: تخریب و جمع آوری دال‌های شکسته و ریزش‌کرده این کانال در این محدوده شروع شده است.

به گزارش نصر، داوود طالب نژاد در این خصوص اظهار کرد: در این عملیات علاوه بر تخریب قسمت فروریخته به طول ۲۰ متر، ۱۰ متر ادامه کانال در کنار این محدوده نیز مطابق دستورات معاون فنی و عمرانی شهردار تبریز، جهت بازسازی و نوسازی تخریب می‌شود.
وی در توضیح چگونگی بازسازی و نوسازی کانال سرپوشیده هدایت آب‌های سطحی «ایلی سو»، به طولانی بودن این کانال در محدوده جغرافیایی شهرداری منطقه اشاره کرد و افزود: کانال ایلی سو ۴۲ سال پیش ساخته شده و به خاطر فرسایش، نیاز به مرمت و بازسازی دارد که شهرداری منطقه ۳ نیز از چند سال گذشته مرمت آن را فاز به فاز شروع کرده است.
به نقل از روابط عمومی شهرداری تبریز، وی، علت اصلی نشست کانال ایلی سو را علاوه بر عمر بالای آن، نفوذ رطوبت و گازهای شیمیایی موجود در آب کانال به ترک‌های دال‌های بتنی سقف کانال و پوشیده شدن آرماتور دال‌ها و در نهایت شکننده شدن بتن‌ها برشمرد.
طالب‌نژاد، مانع اصلی بازسازی و نوسازی کانال در یک مقطع زمانی کوتاه را طولانی و بزرگ بودن و همچنین هزینه بالای پروژه عنوان کرد و گفت: در سال گذشته و امسال نیز با اختصاص بودجه قابل توجهی، بخش وسیعی از این کانال را در برنامه عمرانی قرار داده و فاز به فاز بازسازی و نوسازی کانال را اجرا کرده‌ایم که همچنان ادامه خواهد داشت.
وی خاطرنشان کرد: از آغاز امسال چند نقطه از این کانال در رفوژ وسط خیابان در ضلع شرقی میدان ابوریحان، رفوژ وسط خیابان در میدان حکیم نظامی و در اول خیابان چرمسازان در کمربندی میانی توسط معاونت فنی و عمرانی منطقه بازسازی و نوسازی شده و همچنین بازسازی قسمت دیگری از کانال در کمربندی میانی از چهارراه بهشتی تا میدان شهید ناصر مقدم در دستور کار قرار دارد که به زودی عملیات بازسازی آن آغاز می‌شود.
انتهای پیام/
بازسازی بخش فروریخته کانال ایلی سو در تبریز آغاز شد خبرگزاری ایسنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار