مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی تاکید کرد:

نظارت سختگیرانه در اجرای پروتکل های بهداشتی در عزاداری محرم

1399/05/06 - 10:08 - کد خبر: 24000 نسخه چاپی

نصر: مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی گفت: برای اجرای پروتکل های بهداشتی در عزاداری های ماه محرم نظارت سختگیرانه خواهیم داشت.

به گزارش نصر، حجت الاسلام حسن شعبانی در خصوص برگزاری مراسم عزاداری ماه محرم اظهار کرد: همانطور که آقای رئیس جمهور و رئیس سازمان تبلیغات اسلامی اعلام کردند، حتما بر رعایت پروتکل های بهداشتی مصرّ هستیم و همان‌طور که عزاداری محرم برای مردم مهم است، سلامتی مردم نیز برای ما حائز اهمیت است که این دو موضوع قابل جمع است.
وی با بیان اینکه بحث عزاداری محرم یک مطالبه مردمی است، ادامه داد: در این مدت عرصه‌های مختلفی که برای ما مهم بود، با رعایت پروتکل‌ها مجوز فعالیت گرفتند، طبیعتا بحث عزاداری محرم برای مردم به لحاظ معنوی بسیار حائز اهمیت است و این مراسم با رعایت پروتکل های بهداشتی و شرایطی که از طرف وزارت بهداشت اعلام خواهد شد، برپا می‌شود.
وی اضافه کرد: در استان نیز جلسات متعددی برای مشورت و چگونگی برگزاری مراسم عزاداری با دستگاه های مختلف و هیأت‌های عزاداری برگزار کرده ایم و روز گذشته نیز در استانداری با دستگاه‌های مرتبط جلسه‌ای داشتیم.
مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی تاکید کرد: پروتکل‌ها در وزارت بهداشت در حال نهایی شدن است و به محض اینکه اعلام شود، به اطلاع هیئات حسینی و مردم خواهیم رساند و برای اجرایی شدن این پروتکل‌ها سختگیرانه نظارت خواهیم داشت، چون که سلامت مردم بسیار مهم است و در کنار این موضوع، نمی توانیم به راحتی از کنار مسائل معنوی مانند عزاداری ماه محرم عبور کنیم.
حجت الاسلام شعبانی در پایان با تاکید بر ممنوعیت پذیرایی نذورات در محل عزاداری گفت: در تمامی استان ها اعلام خواهد شد که هرگونه پذیرایی در محل عزاداری ممنوع است و تأکید بر عزاداری در فضای باز خواهد بود البته این به معنای برگزاری تجمعات و عزاداری ها مثل سال های گذشته نیست بلکه با یک شرایط خاص انجام خواهد شد که همه این شرایط بعد از مشخص شدن پروتکل ها به‌ اطلاع مردم خواهد رسید.
انتهای پیام/
نظارت سختگیرانه در اجرای پروتکل های بهداشتی در عزاداری محرم خبرگزاری ایسنا


نظرها بسته شده اند

نمایش 0 نظر

پژوهشیار