مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی خبر داد:

آغاز نام‌نویسی تسهیلات ۱۵ میلیون تومانی ودیعه مسکن در آذربایجان‌غربی

1399/05/05 - 08:06 - کد خبر: 23920 نسخه چاپی

نصر: مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی گفت: نام‌نویسی دریافت تسهیلات کمک ودیعه اجاره مسکن همزمان با سراسر کشور در استان آغاز شد که رقم آن در استان ۱۵ میلیون تومان است.

به گزارش نصر، سیدمحسن حمزه‌لو روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: متقاضیان واجد شرایط می توانند نسبت به ثبت‌نام اولیه دریافت تسهیلات بانکی کمک ودیعه اجاره مسکن اقدام کنند.
وی اظهار داشت: جهت رعایت اصول بهداشتی، جلوگیری از گسترش بیماری کرونا و رفاه حال شهروندان، ثبت‌نام از متقاضیان با استفاده از سامانه پیامکی انجام می‌شود.
مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی گفت: متقاضیان واجد شرایط می‌توانند کد ملی سرپرست خانوار را به شماره پیامکی ۳۰۰۰۷۳۶۴۰ از طریق تلفن همراه شخصی خود ارسال کنند.
حمزه‌لو تاکید کرد: شماره تلفن همراه برای ارسال پیامک باید به نام فرد متقاضی باشد و زمان تکمیل اطلاعات، پرداخت تسهیلات و وثایق لازم برای اخذ وام از طریق سامانه طرح اقدام ملی مسکن به نشانی www.Tem.mrud.ir اعلام  می‌شود.
وی با تاکید بر اینکه مبلغ این تسهیلات در استان ۱۵ میلیون تومان است، اظهار داشت: تسهیلات بانکی این طرح از محل منابع تسهیلات تخصیصی به واحدهای کسب و کارهای آسیب‌دیده کرونا در نظر گرفته شده است.
وی افزود: سود این تسهیلات ۱۳ درصد و با سررسید یک ساله به مستاجران واجد شرایط پرداخت می‌شود و در دوره قرارداد تنها سود تسهیلات از سوی مستاجران پرداخت و اصل تسهیلات در سررسید تسویه خواهد شد.
وی بیان کرد: داشتن فرم (ج) سبز، نداشتن سابقه مالکیت از سال ۸۴ به بعد، متاهل یا سرپرست خانوار بودن، داشتن سابقه پنج سال سکونت در شهر مورد تقاضا برای دریافت این تسهیلات الزامی است و متقاضیان باید دارای اجاره‌نامه رسمی یا اجاره نامه ثبت شده در سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات و دارای کدرهگیری باشند.
به گزارش ایرنا،  گروه‌های مشمول دریافت تسهیلات موضوع این مصوبه، کارگران و حقوق بگیران ثابت، با اولویت ازدواج های جدید و خانواده های ۵ نفره و بیشتر، مشمولین تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی ( ره )، سازمان بهزیستی کشور و زنان سرپرست خانوار هستند.
انتهای پیام/
آغاز نام‌نویسی تسهیلات ۱۵ میلیون تومانی ودیعه مسکن در آذربایجان‌غربی خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار