خبر/

قرمزشدن وضعیت مصرف برق در آذربایجان شرقی و چند استان دیگر

1399/05/04 - 15:11 - کد خبر: 23906 نسخه چاپی

نصر: انتشار نقشه مصرف برق امروز ۴مرداد ماه کشور نشان داد که هم اکنون مناطقی از ۱۰ استان در محدوده قرمز برخی مناطق در ۸ استان و ۵ کلانشهر در محدوده زرد قرار دارند.

به گزارش نصر، بررسی نقشه  مصرف برق امروز ۴ مرداد حاکی از آن است که  در حال  حاضر استان‌های اصفهان،چهارمحال وبختیاری،مرکزی،همدان،قزوین، کرمانشاه، زنجان، آذربایجان‌های شرقی و غربی و بخش شمالی کرمان در محدوده قرمز مصرف برق  قرار دارند.
 هموطنان ساکن در مناطق یاد شده می‌توانند با کاهش تنها  ۱۰ درصدی مصرف برق خود، به وضعیت سبز مصرف بازگشته و  امکان بهره‌مندی همه مردم به ویژه هموطنان ساکن در مناطق جنوبی از برق را که در حال حاضر با گرمای شدیدی روبه رو هستند و نیاز به مداومی به استفاده از وسایل خنک کننده دارند، فراهم کنند.
استان‌های خراسان رضوی، جنوب یزد، سمنان، تهران، هرمزگان، بوشهر، لرستان و کلانشهرهای مشهد، اصفهان، شیراز و اهواز در محدوده زرد مصرفی قرار دارند.
هموطنان ساکن در این مناطق  نیز می‌توانند تنها با کاهش پنج درصدی مصرف برق خود، در بازگشت به وضعیت سبز تاثیری فوری داشته باشند.
همه هموطنان با تنظیم درجه کولرهای گازی روی عدد ۲۴ و استفاده از دور کند در کولرهای آبی است می‌توانند در کاهش مصرف برق و کمک به کاهش هزینه قبض  خود تاثیربسزایی داشته باشند.
 استفاده نکردن از وسایل پرمصرف مانند ماشین‌های لباسشویی و ظرفشویی ،اتو و جاروبرقی در ساعات پیک شبکه از دیگر راهکارهای کاهش مصرف برق به شمار می‌رود.
انتهای پیام/
قرمزشدن وضعیت مصرف برق در آذربایجان شرقی و چند استان دیگر خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار