معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان‌شرقی:

مزایده معادن آذربایجان‌شرقی تسریع می‌شود

1399/05/03 - 15:55 - کد خبر: 23840 نسخه چاپی

نصر: معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: با هدف بهره‌برداری بهینه از معادن استان، انتشار فراخوان مزایده معادن قابل بهره‌برداری و محدوده‌های اکتشافی تسریع می‌شود.

به گزارش نصر، علی جهانگیری روز جمعه در جلسه کمیته فنی شورای معادن استان، افزود: در این ارتباط ساز و کارهای مربوط به احراز اهلیت و توانایی مالی و فنی شرکت‌کنندگان نیز باید در مزایده ها تهیه و در جلسه کارشناسی بررسی شود.
وی بر جدیت دستگاه‌های مسوول برای دریافت سهم آذربایجان شرقی از حقوق دولتی معادن تاکید و اضافه کرد: پروژه‌های مناسب برای جذب این اعتبارات تهیه و از ظرفیت‌های قانونی در این خصوص باید استفاده شود.
جهانگیری ادامه داد: سازمان صنعت، معدن و تجارت و نیز مدیریت و برنامه‌ریزی استان هم باید در خصوص جذب سهم استان از حقوق دولتی معادن جدیت بیشتری داشته باشند.
وی گفت: برای این منظور لازم است برنامه استانی شامل طرح‌ها و پروژه‌های زیرساختی و تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام معدنی تهیه و سازمان‌های مسوول برای جذب اعتبارات مورد نیاز پیگیری‌های لازم را انجام دهند.
به گزارش ایرنا، در این جلسه گزارشی از آخرین وضعیت درآمدهای وصولی از محل تبصره‌ها و مواد قانون معادن در سال‌های گذشته توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ارائه و مقرر شد موضوع اختصاص یک درصد فروش معادن و صنایع معدنی برای جبران خسارات ناشی از فعالیت‌های معدنی استان در جلسه‌ای کارشناسی با حضور نمایندگان استانداری، سازمان زمین‌شناسی، سازمان صمت و سایر دستگاه‌های ذیربط مطرح و بررسی شود.
انتهای پیام/
مزایده معادن آذربایجان‌شرقی تسریع می‌شود خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار