معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی؛

خرید تضمینی گندم در آذربایجان شرقی تسهیل شده است

1399/05/01 - 16:07 - کد خبر: 23769 نسخه چاپی

نصر: معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به فعالیت ۷۰ مرکز خرید تضمینی گندم در استان، گفت: سازوکارهای لازم برای خرید گندم از کشاورزان به ویژه در نقاط دوردست استان فراهم شده است.

به گزارش نصر، علی جهانگیری روز چهارشنبه در جلسه کارگروه هماهنگی خرید تضمینی گندم، افزود: هماهنگی‌های لازم بین دستگاه‌های مسوول انجام شده تا جمع‌آوری و تحویل گندم به مراکز خرید تضمینی در نقاط مختلف استان تسهیل شده و کشاورزانی که تولید کمتری دارند هم بتوانند گندم تولیدی خود را تحویل دهند.
وی اظهار کرد: در حال حاضر ۷۰ مرکز شامل سیلوهای دولتی و خصوصی، کارخانه‌های آردسازی و شرکت‌های تعاونی روستایی در موضوع خرید گندم در سطح آذربایجان شرقی فعال هستند.
ابوالحسن‌زاده، مدیرکل غله و خدمات بازرگانی آذربایجان شرقی هم در این جلسه گفت: تا امروز ۵۹ هزارتن گندم به صورت تضمینی از گندم‌کاران استان خریداری شده و حدود ۴۳ درصد از وجوه مربوطه به حساب کشاورزان واریز شده است و پیگیری می‌شود که بقیه وجوه گندم در حداقل زمان ممکن پرداخت شود.
در سال جاری قیمت خرید تضمینی هر کیلوگرم گندم از سوی دولت ۲۵ هزار ریال تعیین شده است.
در آذربایجان شرقی ۷۲ هزار هکتار اراضی گندم آبی و ۳۶۰ هزار هکتار مزارع گندم دیم وجود دارد و سالانه در حدود 800 هزار تن گندم تولید می شود.
انتهای پیام/
خرید تضمینی گندم در آذربایجان شرقی تسهیل شده است خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار