جانشین انتظامی استان آذربایجان شرقی

ضاربان سکه‌های تقلبی در تبریز دستگیر شدند

1399/05/01 - 14:09 - کد خبر: 23755 نسخه چاپی

نصر: جانشین فرمانده انتظامی آذربایجان شرقی از دستگیری دو نفر از اعضای باند ضاربان سکه‌های تقلبی در تبریز خبر داد.

به گزارش نصر، سردار علی محمدی با اعلام این خبر گفت:‌ در پی شکایت تعدادی از شهروندان از شهرهای مختلف استان و شهرستان‌های همجوار مبنی بر عرضه و فروش تعدادی سکه تقلبی در بازار، شناسایی و دستگیری عامل یا عاملان و ضاربان این سکه‌ها در دستور کار پلیس آگاهی قرار گرفت. 

وی با اشاره به تشدید اقدامات پلیسی و انتظامی هدفمند، اظهار کرد: ماموران در یک عملیات پیچیده و موفق و با استفاده از شگردهای خاص، دو متهم که محل زندگی خود را تبدیل به کارگاه کرده بودند، شناسایی و دستگیر کردند. 

وی ادامه داد: از محل فعالیت متهمان 50 جلد انواع  دسته چک بانک‌های مختلف، صدها برگ چک، انواع مهرهای مورد استفاده، مقدار قابل توجهی سکه‌های خام و آماده به کار، هزاران  عدد انواع کارت و پوشش سکه کشف و ضبط شد. 

به گزارش نصر، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس آذربایجان شرقی، این مقام انتظامی با بیان اینکه متهمان دستگیر شده به وجود همدستان  بازاری و فروشندگان تحت امر خود اعتراف کردند، گفت: با هماهنگی مقام قضائی سکه‌های تقلبی تولید شده از مغازه‌ها جمع آوری شد که ارزش آنها 50 میلیارد ریال برآورد شده است.
جانشین انتظامی استان در پایان به شهروندان توصیه کرد هرگونه خرید و فروش طلا و سکه را از مغازه‌ها و صرافی‌های معتبر و با ارائه فاکتور انجام دهند.
انتهای پیام/

ضاربان سکه‌های تقلبی در تبریز دستگیر شدند خبرگزاری ایسنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار