مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان خبر داد:

پیش بینی پنج سال زمان برای انتقال آب ارس به تبریز

1399/05/01 - 10:01 - کد خبر: 23726 نسخه چاپی

نصر: مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان شرقی گفت: اجرای طرح انتقال آب ارس به تبریز به حدود پنج سال زمان نیاز دارد.

به گزارش نصر، یوسف غفارزاده افزود: تا آن زمان باید راهکار‌های کوتاه مدت و میان مدت برای تامین آب اجرایی شود و حذف آب صنعت از آب آشامیدنی یکی از راهکار‌های تامین آب تبریز است.

وی گفت: حدود ۲۵ میلیون مترمکعب آب شرب در اختیار صنایع قرار می‌گیرد که باید از اکنون به تدریج حذف و آب غیرقابل آشامیدنی از چاه یا پساب به بخش صنعت اختصاص یابد.

غفارزاده ادامه داد: انتقال آب همیشه راهکار نیست و باید مدیریت داخل شبکه اصلاح و در واقع توزیع آب با سیستم‌های تعادلی در سطح شهر و ایستگاه‌های پمپاژ در نقاط مرتفع صورت گیرد.

وی یادآور شد: برای به تعادل رساندن آب باید اقدامات جدی انجام شود و تقویت پمپ چاه‌های کشاورزی، راهکار دیگر کوتاه مدت برای تامین آب تبریز است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان خاطر نشان کرد: برای ادامه طرح انتقال آب ارس به تبریز نیز تمام تمهیدات اجرایی انجام شده است.

غفارزاده اضافه کرد: ۹۵ درصد از ۳۵ کیلومتر خط ابتدایی انتقال آب ارس به تبریز به عنوان مگاپروژه غرب کشور با ۵ ایستگاه پمپاژ انجام شده است.

وی افزود: ۱۱۰ کیلومتر و ۲ ایستگاه پمپاژ باقی مانده و مناقصه برای اجرای آن برگزار شده است.

به گفته مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان شرقی احداث ۵ کیلومتر تونل و ۱۰۵ کیلومتر خط انتقال به صورت لوله فولادی در نظر گرفته شده و تصفیه خانه آن با ظرفیت ۷ دستگاه پمپاژ پیش بینی شده است.
انتهای پیام/
پیش بینی پنج سال زمان برای انتقال آب ارس به تبریز نصر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار