استاندار تاکید کرد:

برخورد با گران‌فروشی در آذربایجان شرقی

1399/04/29 - 16:45 - کد خبر: 23560 نسخه چاپی

نصر: استاندار آذربایجان شرقی تغییر ناگهانی قیمت برخی از کالاهای اساسی را غیرقابل قبول خواند و گفت: قیمت‌های مصوب برای کالاهای اساسی باید به دقت مورد رصد و نظارت قرار گرفته و با متخلفان برخورد شود.

به گزارش نصر، محمدرضا پورمحمدی در جلسه ستاد مقابله با گران‌فروشی، گذر از مشکلات اقتصادی را نیازمند وحدت و همدلی همه بخش‌ها دانست و گفت: سوءاستفاده برخی افراد از شرایط فعلی موجب نارضایتی مردم شده است.
وی با اشاره به افزایش بی‌رویه قیمت برخی از کالاهای اساسی، خاطرنشان کرد: مردم با مشکلات اقتصادی متعددی مواجه هستند و باید اقدامات مسئولان برای حل مشکلات اقتصادی و جلوگیری از گران‌فروشی برای آنان ملموس و امیدوارکننده باشد.
پورمحمدی با بیان این‌که تغییر روزانه و ناگهانی قیمت برخی از کالاها و فروش آن‌ها به قیمت‌ متفاوت، نمود مناسبی در جامعه ندارد، افزود: سازمان صمت، قیمت‌های مصوب 14 قلم کالای اساسی را که به نفع تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان تعیین می‌شود، به صورت مستمر اطلاع‌رسانی کرده و بر رعایت این قیمت‌ها در بازار نظارت کند.
وی اظهار کرد: از مردم استان نیز انتظار داریم که در صورت مشاهده گران‌فروشی، مراتب را به شماره 124 اطلاع داده و کالاهای اساسی را گران‌تر از نرخ مصوب تهیه نکنند.
وی با تأکید بر این‌که هیچ واحد صنفی، حق فروش کالاهای اساسی، گران‌تر از قیمت مصوب در ستاد تنظیم بازار استان را ندارد، افزود: متخلفان باید توسط تعزیرات و سایر دستگاه‌های نظارتی، شناسایی شده و با آن‌ها برخورد شود.
به نقل از روابط عمومی استانداری آذربایجان‌شرقی، در این جلسه پس از بحث و بررسی درباره قیمت‌گذاری کالاهای اساسی و وضعیت بازار استان، افزایش نظارت و بازرسی توسط سازمان صمت، استفاده از ظرفیت بسیج برای مقابله با گران‌فروشی، ضرورت تشکیل کارگروه قیمت‌گذاری کالاهای اساسی و جلوگیری از افزایش خودسرانه قیمت کالاها توسط واحدهای تولیدی به تصویب رسید.
 انتهای پیام/
 برخورد با گران‌فروشی در آذربایجان شرقی خبرگزاری ایسنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار