مدیر اداره بهزیستی شهرستان زنجان؛

دومین سامانه خدمات بانکی برای نابینایان در زنجان راه‌اندازی شد

1399/04/29 - 10:09 - کد خبر: 23513 نسخه چاپی

نصر: مدیر اداره بهزیستی شهرستان زنجان گفت: با پیگیری‌های انجام گرفته در خصوص اجرای بخشنامه بانک مرکزی در زمینه استفاده نابینایان از تمامی خدمات بانکی، دومین سامانه این نوع خدمت برای نابینایان در بانک سپه (شعبه مرکزی) شهرستان زنجان راه اندازی شد.

به گزارش نصر، سید رزاق منافی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار افزود: با اقدامات انجام گرفته سال گذشته اولین سامانه خدمات بانکی ویژه نابینایان در بانک تجارت شهر زنجان افتتاح شده بود.
وی اضافه کرد: در این باجه ها امکان دسترسی به  خدمات بانکی مقدور و امکان دسترسی آسان به همه خدمات شعبه ای برای شهروندان نابینا با استفاده از دستگاه‌های گویا و برجسته نگار هوشمند و نمایشگرهای بریل فراهم شده است.
  این مسؤول ادامه داد: باجه خدمات رسانی به نابینایان و کم بینایان مجهز به سامانه برجسته نگار و گویا بوده  که افراد نابینا می توانند بدون نیاز به حضور همراه از همه خدمات بانکی همچون افتتاح حساب، واریز وجه، انتقال وجه، و غیره به صورت مستقل استفاده کنند.
این مسؤول ادامه داد: با توجه به موضوعاتی از قبیل کلاهبرداری و سوء استفاده افراد سود جو، راه اندازی این سامانه می تواند کمک شایانی به ارتقای سطح امنیت در مبادلات بانکی این مشتریان داشته باشد.
وی اظهار داشت: همچنین امکانات ویژه صفحه بانکداری الکترونیک برای نابینایان در وب سایت بانک سپه جهت استفاده از خدمات اینترنت بانک، نرم افزارهای موبال بانک، خدمات انتقال و انواع خدمات کارت و دریافت شماره شبا از جمله خدماتی است که در بخش نابینایان و کم بینایان پایگاه اینترنتی بانک سپه فراهم شده است.
 مدیر اداره بهزیستی شهرستان زنجان ادامه داد: هم اکنون یک‌هزارو ۲۵۲ معلول نابینا و کم بینا تحت پوشش بهزیستی شهرستان زنجان هستند که از این تعداد ۴۸۵ نفر زن و ۷۶۷ نفر مرد نابیناو کم بینا در شهرستان زنجان ازخدمات بهزیستی استفاده می کنند.
وی خاطرنشان کرد: ودیعه مسکن، مناسب سازی مسکن، لوازم ضروری، سرمایه کار و اشتغال، جهیزیه و ازدواج، مواد غذایی، پوشاک و غیره از مهمترین نیازمندی‌های مددجویان بهزیستی به شمار می‌آید.
انتهای پیام/
دومین سامانه خدمات بانکی برای نابینایان در زنجان راه‌اندازی شد خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار