نایب رئیس شورای اسلامی شهر تبریز مطرح کرد:

پتانسیل بالای بازارچه بانوی مهر و فرهنگسراهای تبریز برای اشتغال بانوان

1399/04/26 - 13:10 - کد خبر: 23402 نسخه چاپی

نصر: نایب رئیس شورای اسلامی شهر تبریز گفت: فرهنگسراها پتانسیل بالایی برای اشتغال بانوان، فرهنگسازی و آموزش دارد.

به گزارش نصر، سونیا اندیش در جلسه مشترک شهرداری منطقه ۷ تبریز با سازمان‌های مردم نهاد، سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری تبریز و اداره کل سلامت و امور اجتماعی با اشاره به مسائل زندگی شهری، اجتماعی و زیست محیطی، تغییر نیازهای فردی، اظهار کرد: ضروری‌ است با توجه به موقعیت و ضرورت‌های این برهه از زمان مدیریت‌های شهری نیز دچار تغییر و تحول شوند.
وی، بر نقش سازمان‌های مردم نهاد و ضرورت همکاری و هم افزایی نیروهای مردمی اشاره کرد و گفت: سازمان‌های مردم نهاد به عنوان بازوهای نهادهای دولتی و غیردولتی بوده و ضروری‌ است از توان آن‌ها به بهترین نحو بهره برد.
وی با بیان این‌که تعاملی که از بطن مردم شکل گرفته و نهادهای حاکمیتی نیز به عنوان ناظر در کنار آن حضور داشته باشند، سرمنشا اقدامات موثری می‌شود، یادآور شد: تبریز همواره در طول تاریخ شاهد حضور موثر نهادهای مردمی در مدیریت و مشارکت مسائل اجتماعی بوده و صندوق مستمندان یکی از نمونه‌های موفق آن است.
نایب رئیس شورای اسلامی کلانشهر تبریز، حرفه آموزی و توانمند سازی را نخستین قدم برای پیشگیری از معضلات اجتماعی دانست و تاکید کرد: مشکلات اقتصادی عامل مشکلات روانی و اجتماعی بوده و در این میان مشکلات بانوان حادتر و حساس‌تر جلوه می‌کند که نیازمند دقت و اقدامات کارشناسی‌تر است.
وی، بر ضرورت توزیع ثروت در تمامی نقاط شهر و برای تمامی اقشار مختلف جامعه تاکید کرد و افزود: یکی از اتفاقات مهمی که در شورای سال جاری رقم خورد اختصاص ردیف بودجه اختصاصی برای بانوان با محوریت توانمند سازی زنان بود.
وی، بازارچه بانوی مهر و فرهنگسراهای شهرداری منطقه هفت را فضای بسیار خوبی برای اشتغالزایی بانوان عنوان کرد و گفت: هرچند به عقیده برخی، فرهنگسراها فضای اضافی در شهر بوده و فرزند ناتنی شهرداری محسوب می‌شوند، اما فضای آموزشی و فرهنگی در تمام دنیا جزو زیرساخت‌های اجتماعی بوده و نتایج سرمایه گذاری‌های این حوزه نیز در طول زمان حاصل می‌شود.
به نقل از روابط عمومی شهرداری تبریز، اندیش با تاکید بر این‌که از سازمان‌های مردم نهاد انتظار می‌رود با ارائه برنامه در حوزه اشتغال بانوان وارد عرصه شوند، گفت: شهرداری بستر لازم برای فعالیت‌های نهادهای مردمی را با اختصاص مکان، فرصت تبلیغات و ایجاد نمایشگاه‌های مجازی فراهم خواهد آورد.
انتهای پیام/
 پتانسیل بالای بازارچه بانوی مهر و فرهنگسراهای تبریز برای اشتغال بانوان خبرگزاری ایسنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار